Tekil Mesaj gösterimi
Eski 27.04.15, 19:36   #32
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 982
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39535
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Doğu ve Güneydoğu'da 'Özerk Kürdistan' Kurulması Konusunda Ne Düşünü

Benim yorumlarım sanki forumdan bazı kişi/kişileri hedeflemiş gibi oldu galiba? Halbuki hala ''Türkiye bölünmesin'' diyen ama birleştirici bir argüman da getiremeyen kimler varsa hepsine yönelik bir genelleme yapmıştım. Çünkü bu argümansızlık genel bir sorun...

@Mediter güzel bir analiz yapmış. Ben o analizi biraz deşerek kendi görüşlerimi de yansıtmak istiyorum.

1. Artık bir terör örgütünden ve 5 bin civarında peşmergeden bahsetmiyoruz. Tersine artık kitleselleşmiş ve Doğu/Güneydoğu' da hemen hemen her ilde % 90 küsür oy alan geniş bir tabandan bahsediyoruz.

2. Bölücüler ve gericiler Osmanlı dönemi de dahil, özellikle de tüm Cumhuriyet tarihi boyunca sadece ruh ikizleri değil aynı zamanda beden ikizleri de olmuşlardır. Bölücü isyanların hepsinin eksiksiz bir din ayağı vardır.

3. Bugün yerel yönetimlere özerklik olarak başlayıp, devinerek bölünmeye vardırılacak olan süreç, toplumun % 60 civarında bir kesimi tarafından destek görmektedir.

...

Nevruz' da Diyarbakır meydanını HDP/PKK' nın nasıl hınca hınç bölücülüğü destekleyen yüz binlerle doldurduğunu gördünüz.

Daha aynı meydanın o dev mitingden kalan pislikleri temizlenmeden bu seferde Kutlu Doğum Haftası' nı kutlayan (!) yüz binlerce yobaz tarafından doldurulduğunu da gördünüz.

Karşımızda 5 bin PKK' lı ve 3 bin Hizbullahçı yok! Karşımızda son derece köklü ve kitleselleşmiş bölücü ve yobaz bir hareket söz konusu. Bir defa daha tekrarlıyorum: Gidin son yıllarda Doğu ve Güneydoğu illerinin tek tek belediye ve genel seçim sonuçlarına bakın.

Daha dün ABD ile ittifak yapıp kitlesel solcu ve alevi katliamlarını yaparak ABD hesabına bu ülkeyi dikensiz bir gül bahesi yapmak isteyen MHP, bölücülük söz konusu olduğunda yine ABD politikalarına tav olmuş bir şekilde yan gelip yatıyor ve muhalif kesimlerin gazını alacak lafızlarla işi geçiştiriyor...

CHP ise son derece yamuk ve çok sesli politikalarla nabza göre şerbet vermeye devam ediyor...

Bu ülkede bu süreci tersine çevirecek bir irade maalesef mevcut değil. Böyle bir irade olmadığı içindir ki, bazılarının o ''aman memleket bölünmesin'' şeklinde gösterdiği endişenin de hiç bir mühimmiyatı bulunmamaktadır.

Diğer bir sorun da ''defolsun gitsinler'' biçiminde gösterilen tepkidir.

Suriyelileri veya sonradan gelenleri kovarsınız; olur biter... Ama o bölge binlerce yıldır kürtlerin yaşadığı bölgedir. Kaldırıp topraklarından atamazsınız.... Hayaldir bu... Hadi topraklarından atıldılar diyelim... Kim gidip oralara yerleşecek? Şırnak' a tayini çıktığını duyan memur bile alnından kurşun yemiş gibi olurken, oraları kimlerle dolduracaksınız?

Ve biraz daha net ve objektif düşünürseniz, bölücülerin ayrılmasının, bu ülkede yobazların da belini kıracağını görebilirsiniz.

Not: Kürtler ayrılsın derken asla kaderini bizlerle birleştiren kürt kökenli vatandaşlarımızı kast etmiyorum.