Tekil Mesaj gösterimi
Eski 27.04.15, 19:44   #33
Tanıdık
Uzman Üye

Tanıdık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 71
Ettiği Teşekkür: 4465
Aldığı Teşekkür: 7540
Rep Derecesi : Tanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyor
Ruh Halim: Suspus
Standart Cevap: Doğu ve Güneydoğu'da 'Özerk Kürdistan' Kurulması Konusunda Ne Düşünü

Ben karşıyım arkadaş, asarım, keserim filan şeklinde hamaset yapmayacağım. Çünkü bu ülkede en bol yapılan şey hamasettir..

Bu sayfaya kadar yapılan yorumların hemen hemen tamamını okudum.. Genelde katılmakla beraber, elbette katılmadığım noktalarda var...Ama son tahlilde . beğeni ile takip ettim...Severim böyle mevzu ve fikir beyanlarını..

Sadede gelirsem... Elbette her türlü ayrıma ve ayrıştırılmaya karşıyım... Lakin benim karşı olup olmamam da netice itibariyle hava ile cıva..

Osmanlı dönemi de dahil olmak üzere, Cumhuriyet dönemi de dahil bir çok kürtçü kalkışmalar olmuştur... Her defasında hüsranla sonuçlanmıştır... Ancak, yorumların birinde bir arkadaşımız, bunun en büyük ve kapsamlı bir kalkışma olduğunu beyan etmiş ki buna kesinlikle katılıyorum..

Hafızam beni yanıltmıyorsa, 1982 yılında Malta' da bir araya gelen emperyalist devletler, dünya üzerindeki bazı ülkelerin iç karışıklıklar çıkartılmak suretiyle bir kaç parçaya ayrıştırılması konusunda fikir birliğine vardıklarını okumuştum..(Komplo teorisi olarakta değerlendirilebilir)

19 yüzyılda başta İngiltere olmak üzere batılı emperyalist devletler Orta Doğu' da kürdistan ismiyle bir devletin kurulması noktasında teorik çalışmaları zaten yapmışlar ve bunu o zamanlarda dillendirmişlerdir..

Uzun lafın kısası, taa o günlerde dillendirilen ve teori aşamasında olan mevzu günümüzde pratiğe dökülüyor olay bundan ibaret...

Ülke olarak karşı koyabilme kudretine sahip miydik...Bana göre HAYIR.. Yine bana göre ancak öteleyebilirdik, bu zamana kadarda bunu yaptık zaten...

Bence hamaset yapmak yerine en az zararla nasıl sıyrılırız bu pisliğin içinden bunun hesaplarını yapmalıyız.. Yok şahin olacaksak onu da olalım, ancak şu saatten sonra bu imkansız...

Bu hain yapılanma arkasını kendilerince sağlam yerlere dayamadın bu kadar pervasız efelenemezler... Çok iyi tanırım bu toplumu...

İnsan nazarıyla baktığımda tarihi süreç içerisinde bir takım haksızlıklara uğradıklarını düşünüyorum şahsen... Horlanıldılar, dillerini konuşmaktan kısmi men edildiler, bu söylediklerim tartışılabilir, bu bana göre böyledir, bir başka arkadaşıma göre farklıdır...

Serserigezgin'e göre saçmalık olarak görülebilen vatan için ölmek mevzuu benim için bir şereftir şahsen... Amaaa, Vatan için ölmek derken, kirli adamların kirli oyunları ve hesapları uğruna değil elbet, bunları birbirinden tefrik etmek gerek..

Şu an bölünmüş müyüz? Bana kalırsa evet bölünmüşüz... Adamlar yaşadıkları bölgelerde, Devlete rağmen inisiyatif belirleyebiliyorlarsa, yollarda, sokaklarda kontroller yapıyorlarsa, kendi özel mahkemelerini kurmuşlar ve ciddi ciddi yargılama işlemlerini uyguluyorlarsa, vergi topluyorlarsa, devlette hiç bir yaptırımda bulunmuyorsa evet BAL GİBİ DE BÖLÜNMÜŞÜZ ARKADAŞ...

Netice olarak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları dışında kurulacak bir kürdistana itirazım yok, ancak ülkemden toprak verilmesi olayına kesinlikle karşıyım..

Tanıdık
Tanıdık isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Tanıdık'in Mesajına Teşekkür Etti.