Tekil Mesaj gösterimi
Eski 27.04.15, 20:07   #36
Boray
Gerçek Üye

Boray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 109
Ettiği Teşekkür: 407
Aldığı Teşekkür: 3102
Rep Derecesi : Boray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Bulutlarda
Standart Cevap: Doğu ve Güneydoğu'da 'Özerk Kürdistan' Kurulması Konusunda Ne Düşünü

Çözüm belli. Ana dilde eğitim veren devlet destekli okullar, toptan özerklik yerine yerel yönetimlerin özerkliği, bölgede devlet yapılanmasının güçlendirilmesi, o bölgeyi kalkındıracak bir çok proje (tek tek açıklamak istemiyorum fabrikalar,barajlar falan) vs.

Ancak bunların hiçbiri gerçekleşmez çünkü ortada emperyalist Pkk ve uzantısı Hdp gerçeği var. Bu gerçeği de ancak güçlü bir hükumet ortadan kaldırabilir. Ancak Akp bırakın bunu yapmayı milli ve manevi bilincimizi zedeledi, köreltti, yok etti. Ben bu duruma her zaman isyan ettim, her zaman ediyorum ve edeceğim. Her zaman bu bölünmenin karşısında olacağım. Benim gibi milyonlarca insan var bu şekilde. Diğer insanlar kabul etti diye ya da muhalif olanla bile kabul etti diye isyan çıkmayacağını mı zannediyorsunuz? Sanki bölündüğünde güllük gülistanlık mı olacak her şey? Ülkede kaos çıkmayacak mı? Bu kadar mı eminsiniz? Bu ülke vatandaşının nerede patlama göstereceğini anlamanız mümkün değil. Bunu zaten Gezi'de biliyor olmalıydınız.

Ayrıca vatan, millet kavramının da bu kadar içinin boşaltılmasını ve bu milliyetçi insanlara hakaret edilmesini anlamsız buluyorum. Bu kavramları ucuz politikalar için kullanılması bizim suçumuz mu? Herkesi kandırabilirler mi sizce bu yöntemle? Cumhurbaşkanı'nın yaptığı reklam filminde yaptığı milliyetçilik vurgusundan tüm vatanseverler etkilendi mi sence? Etkilenmeyenler neden etkilenmedi? Çünkü araştıran okuyan insanlar etkilenmeyenler. Her şeyin başı eğitimdir. Eğitimli bir toplum olmasaydık bu kavramları bu kadar ucuz bir şekilde kullanamazlardı emin olabilirsiniz ancak sırf bu yüzden bu kavramları saçma bulmakta çok gülünç. Dünyanın en gelişmiş ülkelerinde de bu kavramlar çok güçlüdür ancak insanlar bu kadar kolay yönlendirilemezler.
Boray isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Boray'in Mesajına Teşekkür Etti.