Tekil Mesaj gösterimi
Eski 27.04.15, 20:15   #38
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 980
Ettiği Teşekkür: 45967
Aldığı Teşekkür: 39531
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Doğu ve Güneydoğu'da 'Özerk Kürdistan' Kurulması Konusunda Ne Düşünü

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Tanıdık Mesajı göster
Hemen unutmadan şunu da ilave edeyim, benim hem alevi kökenli hemde kürt kökenli çok eşim, dostum, arkadaşım var, şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, yarın bir gün bir iç karışıklık olsun bir tanesini bile diyecek kadar, evet bir tanesini bile devletin yanında zor buluruz.. Ama bu örgütün mutlak güçlü olduğu kanaatine varıldığında olur, yoksa hep olduğu gibi iki arada bir derede durumu hüküm sürer..
Aleviler türktür. Hem de etnik tüklerdir. Alevileri neden ''devlete karşı'' olarak görüyorsun ben bunu anlamadım açıkçası...

Aleviler Cumhuriyet boyunca her zaman Atatürk ve Cumhuriyet' ten yana oldular...

Benim tüm sülale sunnidir ama aslında tüm Türkiye' nin alevi olmasını isterdim. O zaman en azından bu ülkede laiklik hiç bir zaman tehlikeye girmezdi.

Ayrıca Tunceli kürtleri de alevidir. Ve Tunceli, yanlış hatırlamıyorsam Anayasa referandumunda % 70 küsür oyla hayır dediği gibi 2 milletveili hakkının ikisini de CHP için kullanıyor. Tunceli' den AKP ve HDP milletveili çıkmamıştır.

Keşke hepimiz alevi olsaymışız...