Tekil Mesaj gösterimi
Eski 28.04.15, 18:03   #11
Dilem
» Angel Fall «

Dilem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 30
Ettiği Teşekkür: 10149
Aldığı Teşekkür: 9691
Rep Derecesi : Dilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Siz En Son Ne Zaman Bir Kitapçıya Gittiniz ?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Çengelli İğne Mesajı göster
Kitap okumak bende adeta bir tutku halinde diyebilirim.

Yeni çıkan kitaplar pahalı malum bu yüzden ben kitap piyasasını bir kaç yıl geriden takip edenlerdenim.

Ancak bu demek değildir ki yeni çkan bir ktabı da almamazlık etmiyorum.Nadir de olsa alıyorum yada arkadaştan ediniyorum.

Bizim burada bir kitapçı var.Dükanın önüne birçok kitap koyuyor bu kitaplar senelik de olabiliyor 3-5 senelik de.

Benim için önemli değil önemli olan ne türden olursa olsun alıp okumaktır.

Bu kitaplar hasarlı diye geçiyor ve fiyatı 7 TL ile 10 TL arasında değişiyor.

Nesi var bu kitapların bazılarının kapağı hafiften deforme olmuş,bazılarının ise sayfaları sararmış gibi.Kesinlikle eksik sayfaları yok.

Her ay 4 tane alıyorum bu kitapçıdan.

Okuduktan sonra da çevremde istyene veriyorum,işyerinde 2 arkadaşım vardı asla kitap okumazlardı.Okuyup beğendiğim kitapları ballandıra ballandıra anlattm,merak ettiler,istediler verdim,okudular.

Şimdi kitap okur oldular.

Ve ben 2 kşiyi kitap okumaya teşvik ettiğim için çok sevindim.
Güzel tutku
Herkese örnek olur umarım.

Kitaplar için geriden gitmek diye birşey yok bence seçeneklerimiz çok geçmişten günümüze...
Bazı kitaplar geçmiştekilerin biraz değiştirilip moderinize hale getirilerek farklı bir bakış açısıyla yazılmış hali

Herkese hitap edecek kitap vardır bence...

Alıntı:
Benim için önemli değil önemli olan ne türden olursa olsun alıp okumaktır.
Bu huyun çok güzelmiş... bende böyle olmayı isterdim... Ben biraz seçiciyim

Kitapçın iyiymiş şanslısın
Önemli olan zevk alman ve sana birşeyler katabilmesi...

Ne mutlu sana çevrende güzel örnek olmuşsun...

Malesef bu konuda ben beceremedim çok isterdim ama olmadı...

Malatya da ve Muğla da farklı çevrelerde bulundum.
Kitap okurken görenler.
'' aaa ne güzel... keşke bende okuyabilsem ya da eskiden bende okurdum ''
gibi şeyler söylerler.. Tavsiye ettiğimde de yanaşanı göremedim

Okumak bizim toplumumuzda zor geliyor malesef zaman kaybı gibi gören çok kişi var...

Okumak isteyen yakın arkadaşlarıma yardımcı olmaya çalıştım.. Tamam ne tarz seviyorsun öncelik olarak sıkılmıyacağın birşey bulalım diyorum.
Fikri olmayana kitap verdiğim oldu.. 1 ay sonra 50 sayfasını zorla okuyup getiren arkadaşlarım oldu malesef
Bir arkadaşım çok istiyordu öğrenciliğimde çok okuyodum yeniden başlamak istiyorum dedi. Beraber kitapçıya gittik. Yeniden okuyabileceği birşeyler bulalım diye... Bir tane beğendi bu olabilir belki dedi çok sevindim..

Ama tereddüte kaldı ya okumazsam param boşa gider diye vazgeçecekti
Ben okuyacaklarımı almıştım zaten... neyse dedim ben alayım madem deniyecen kitabı 2 ay sonra bana getirdi bitirmeden

Malesef bizim toplumumuzda insanlara kitap okumayı sevdirtmek çok zor..

Genelde yabancı yazarların kurgu kitaplarını okuyorum ve en çok hoşuma giden şeylerden biri her kitap da karakterlerin okuma sevgisi...

Okuduğum bazı kitaplar tavsiyedir yazarların kendi kitaplarında bahsettiği başka kitaplar

Konuyu dağıttım çenem düştü

Bizimle paylaştığın için teşekkkürler Çengelli İğne
Umarım daha çok kişiye örnek olursun senin etkinle okumaya başlarlar..

Regretsmistakes they’re memories made.
Dilem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Dilem'in Mesajına Teşekkür Etti.