Tekil Mesaj gösterimi
Eski 29.04.15, 15:14   #3
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 988
Ettiği Teşekkür: 46024
Aldığı Teşekkür: 39603
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: “Oyları Daha da Düşerse AKP Seçimi İptal Eder”

Dün Fuat Avni yazmış:

Son anketleri Erdoğan' ın önüne koymuşlar...

Erdoğan' da ''siz yüzde 40' ı bulun, onu % 48' e tamamlama işini bana bırakın'' demiş.

Ben ancak bir savaş durumu ile seçimlerin iptal edilebileceğini düşünürüm ama mevcut koşullarda Suriye' ye karşı bir savaş pek mantıklı görünmüyor. Çünkü böyle bir savaş, Suriye' de bir şeriat devleti kurulmasına yol açar ve ABD, daha önceki deneyleriyle kendisiyle işbirliği yapan islamcıların iktidara geldiklerinde kendine karşı tavır alacağını biliyor. Öte yanda Suriye' yi destekleyen Rusya ve İran... Bu ekonomi ve ordu ile de zaten savaşa girilmez... Ama çılgınlıkta da sınır yok tabi...

Büyük ihtimalle seçimler olacaktır. Şu veya bu sekilde seçimleri ertelemek, geçersiz saymak gibi durumlar iktidarı tamamen gayrımeşru kılar. Bunun adı açık diktatörlüktür. Böylesi bir durum Türkiye' nin uluslararası arenada hem siyasi, hem de ekonomik olarak büyük bir tecrite uğramasını sağlar. Siyasi tecrit zaten var olmasına fazlasıyla var ama hükümetin iktidarı zorla gasp ettiği bir ülkede yabancı yatırımcılar 1 dakika bile durmazlar... Tamamen emperyalizme bağımlı olan ekonomi çok kısa sürede çöker ve Erdoğan' ın en çok korktuğu toplumsal patlamalar dönemi başlar...

Ben seçimin yapılacağını ama bu seçimin dünya tarihinin en hileli seçimi olacağına inanıyorum.