Tekil Mesaj gösterimi
Eski 29.04.15, 15:33   #22
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1429
Ettiği Teşekkür: 29585
Aldığı Teşekkür: 32394
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Yine mi Türban?

Ben olanı söylerim arkadaşım @Aristo

Türbanlı yada başörtülü bir öğrencinin okula gitmesindeki amacı veya sonrasında ne yapacağı çalışacağımı yoksa evemi kapanacaği beni ilgilendirmiyor. Ben o anki duruma bakarım. Devlet eliyle bir kadının şekillenmesine baştan beri karşıyımdır. Zamanında Atatürk'ün çıkardığı şapka kanununa bile muhalefetim vardır. Çünkü bu tür şeyleri sistematik bir şekilde gerçekleştiremezsiniz. Gerçekleştirmeye kalkarsanız çok büyük ters tepkilerin doğmasına sebeb olursunuz.

Elbette o zamanlar tek zulüm gören başörtülü öğrenciler yada annelerde değildi bunda hem fikiriz. Türban'ın bir ataerkil sistemin icadı olduğunada elbette eminim buraya kadar yazdıklarına katılıyorum bende. Bazı kadınların aileleri yada kocaları tarafından zorla başının kapatılıdığınıda biliyorum.

Bu başı kapatılan kadınların önünede bir devlet engeli koyulduğunda o kadından ne bekleyebilirsin? o kadın kendi özgürlüğünü kazanabilir mi birde burdan bak.. Bu zor baskı yöntemi bir yana birde kendi inançlarına göre kapananlarda var hayır olmaz demeyin var. Bu insanlarda okumak istiyor ve sen devlet olarak bu kesimede hakkını vermek zorundasındır.

Devlet ne zamandan beri kendi halkının kurduğu sistemde kendi halkına söz geçirmeye çalışıyor? Ben devlet kurumunda çalışıyorsam ki mesela gayet sakallı gelmek isterim yada uzun saçlı başkası türbanla gelmek ister öbürü mini etekle gelmek ister. Kaldı ki günümüz giyim normlarının çerçevesinde olan bu kılık ve kıyafetlere neden dahada sınırlandırılma getiriliyor ki.. Bunda amaç nedir? neyin kafasıdır bu anlamış değilim.

Herşey bir yana ikna odaları saçmalığını savunma lütfen.. Başörtüsü görünce öcü görmüş gibi korkan bir zihniyetin ürünüdür bunlar. Ve sırf bu zihniyet yüzünden bugün Atatürk düşmanlığıda had safhada..

Valla @Aristo ben zaten anarşist olduğum için beni temsil eden bir zihniyet yada parti yada sivil toplum örgütü yok. Ben her devrin devletine göre sadece vatan hainiyim.

Türbanlıların zamanında zülum gördüklerine inanmamın tek sebebi anarşist düşüncemdir. İnsanlığıma olan inancımdır. Solcularda zülum görürse ki gördüler onlarıda savunurum. Ülkücüleride savunurum düşman olduklarını bildiğim halde.

Yoksa bende isterim her kadın güzelliğinide kapatmasın, kadınlığını yaşasın. Türban gibi başörtü gibi inanca dayalı olan emirleri bile sorgulamışımdır. Tanrı dört bir yanında her güzelliği insan için sunarken neden kadının güzelliğini kapatmak için emir verir diye? sorgulamışımdır yani..

Ama işte herkes aynı fikirde değil. Herkes inancına göre aşırı kaçmamak şartıyla günümüz giyim normları içersinde devletin her kademesi yada yerinde var olma hakkı olmalıdır ki daha henüz tam olmadı (Erkekler içinde saç sakal açılmı bekliyorum) bunu destekliyorum.

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.