Tekil Mesaj gösterimi
Eski 29.04.15, 15:52   #7
Chevy
XooX

Chevy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 189
Ettiği Teşekkür: 2382
Aldığı Teşekkür: 7203
Rep Derecesi : Chevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyor
Ruh Halim: Merakli
Standart Cevap: Acil Tıpçı Lazım

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Kartal Mesajı göster
Arkadaşına çok geçmiş olsun, sağlık sitemimiz yerlerde sürünüyor maalesef onu anlatmaya sayfalar yetmez.
Benim bildiğim Lale arkadaşımız var ama oda ara sıra ender foruma giriyor, başka varmı bilmiyorum.
Üzüldüm gerçekten, hem aarkadaşına hemde, bu gibi durunlar ile karşılaşan normal vatandaşlarımız için.
Çok teşekkür ediyorum aynen katılıyorum.
İnsanlarımız vatandaşlarımız gerçekten zor durumda.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
@MooN

Arkadaşına geçmiş olsun ancak bu hastalık büyük bir ihtimalle sana da geçebilir, bence sen de acilen bir doktora gitmelisin.

Benim bir tanıdığın oğluna aynısı olmuştu. Virüs etkisini karaciğerde de gösterdiği için aspirin karaciğerde bayağı bir tahribat yapabiliyor.

Aslında doktorlar yapılabilecek olanı yapmışlar. Bence öncelikle bol bol hafif limonlu su içmesi ve dolaşım sistemini temizlemesi ve karaciğeri rahatlatması gerekli. Sabahları 2-3 yemek kaşığı zeytinyağına damlatılmış limon içmesi de karaciğere yardımcı olur. Bir süre bol bol sıvı alıp, karaciğerin temizlenmesine yardımcı olan enginar, dut ya da kurusu (ya da dut kurusu çayı) gibi gıdalar alsın. Kesinlikle kuru, baharatlı ve yağlı gıdalardan uzak dursun.

Bir de acayip kaşınır. Kesinlikle yüzündeki ve boğazındaki yaraları kaşımasın çok pis izler bırakır ve o izler geçmez.

Benim bu hastalıkla ilgili bilgilerim böyle ama Lale ve Boray da olsaydı, onlar bu işin uzmanları zaten.

Ama biri devamlı başında kalsın.

Bir kaç güne kadar toparlanmaya başlar sanırım.
Çok teşekkürler aristo zeytinyağı-limon karışımını yaptım.
Bol bol su veriyorum. Ve sıvı gıda takviyesi yapıyorum.
Limon-zeytinyağı biraz iyi geldi
Tekrardan teşekkürler.

Ben su çiçeği geçirdiğim için sorun olmaz.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Redwine Mesajı göster
Öncelikle geçmiş olsun...

Moon, su suçiçeği geçirdin mi? Eğer geçirmedinse sanada bulaşma riski var dikkat etmen gerek...

Çocuk hastalıkları diye tabir ettiğimiz bu hastalık grubu büyük yaşlarda geçirildiğinde hastalığın seyri ağır olabiliyor...

Hiç vakit kaybetmeden bir doktora gidin...

Doktor pudra gibi bir toz verecektir... Arkadaşın o tozu karbartıların üstüne döküp kaşıntısını engellemeli ve kesinle o kabartıları yolmasın izi kalıyor...

Tekrar geçmiş olsun...
Çok teşekkürler redwine ben geçirmiştim
Ama böyle değildi 5-6 günde geçti çok az yara çıktı.
Bu biraz tuhaf ya :/

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mustafa Akten Mesajı göster
Benzer şeyler Gaziantep hastahanelerinde görülmektedir. Yapılan kan testlerinde Alerji normu yüksek seyrederken, Grip beraberinde ve sürekli ateş yükselme atakları ile devam etmektedir.Kesin bir tanı konmuş değil. Şimdilik hekimler serum bağlayarak antibiyotik ve bazende kortizon vererek geçiştirmekteler ne kadar doğru? Bilinmiyor.

Bilinen ise her bölge yaygın olduğu!
Gaziantep hastanelerinde başımıza geldi bunlar.
2. sınıf vatandaştan daha kötü durumda gibi yerli halk

Teşekkürler

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi İklim Mesajı göster
Sevgili Moon,suçiçegi virütük bir hastalık olup,ne kadar ileri yaşlarda yakalarsa o kadar ağır seyreder.Bu çocuklara aspirin verilirse Reye sendromu ortaya çıkma ihtimali çok yüksektir. Reye sendromu karaciğer yağlanmasına bağlı olarak gelişen ciddi fonksiyon kaybıdır. Bu kayıp sonucunda bilinç değişikleriyle kendini gösteren komaya kadar giden ölümcül bir durum ortaya çıkabilir. Yetişkinlerde ve bağışıklık sistemi sağlam olmayan suçiçeği hastalarında antiviral tedavi uygulanır.Son dönemde bildiğim kadarı 12.ayda suçiçeği rutinlere alındı.
Bu durumda özellikle ikincil enfeksiyonlara karşı antibiyotik tedavisi de verilebilinir.Bi fakülte hastanesinde kalsaydınız daha iyi olurdu diye düşünüyorum.
Çok geçmiş olsun arkadasına.
Çok teşekkür ederim.
Karaciğer değerleri biraz yüksek çıkmıştı.
Ama bugün kontrole götürdüğümde düne göre falan çok iyi görünüyor...
Chevy isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Chevy'in Mesajına Teşekkür Etti.