Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.05.15, 12:42   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 542
Mesajlar: 2,817
Ettiği Teşekkür: 21800
Aldığı Teşekkür: 11423
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Faşist Kimdir? | Kime Denir?

FAŞİST KİMDİR KİME DENİR?Kişilik hakları ihlali, hakların bütününe saldırısı dendiğinde, kişiyi ailesini, akrabayı taallukatını aşağılayıcı, onursuzluğa mahkum edici, çevresinde toplum önünde ve ailesi nezdinde küçük düşürücü, alay edici tutum ve davranışların söz, yazı, yorum, beden dili, jest, mimik, el kol hareketleri ile yapılmasının bütünü olarak anlaşılması kanaatindeyiz. Bu cümleden hareketle kimsenin hak etmediği bir muameleye ve kişilik haklarına saldırılmasına şahsen rıza göstermeyiz. Yapılanları görür farkına varırsak hoş görmez yadırgarız. Tarafımızdan yapılmış bir hareketin yanlış anlaşılması sonucu hakaret telakki edildiğinde, incittiğimiz için binbir özür bir arada af dileriz. Medeni ve olgun ve dahi yetişkin çelebi insanların yapmasıda budur deriz.Hakaret ve kişilik haklarına saldırı başka bir şey, birey olarak beni ailemi, çocuklarımı, torunlarımın geleceğini, mensubu olduğum Türk milletini, vatandaşı olduğum Türkiye Cumhuriyeti devletini, ilkelerini, kuruluş felsefesini, kurucularını deformasyona uğratmaya çalışanları, ilkelerini yok etmeye çalışanları, uyguladığı politikaları, tutum ve davranışlarını, seçilmiş olsalar dahi, bulundukları makamları değil kendilerini eleştirmek tarizde bulunmak vatandaş olarak sadece benim değil tüm kurum kuruluş ve vatandaşlarımızın en tabi hakkıdır, bu hakkın adı ifade özgürlüğüdür! Bu haktan ve haklardan hareketle yazdığımız yazılar eleştiri olmaktan öte gitmez.


Kaldı ki AİHS Mad. 10 ve AİHM, iç hukuk Anayasa Danıştay ve AYM kararları ortadadır. Özgürlüklerin başında;
İfade Özgürlüğü,
Kanaat sahibi olma özgürlüğü,
Bilgi ve kanaat açıklama özgürlüğü,
Bilgi ve kanaatlere ulaşma özgürlüğü,
Basın özgürlüğü,
Radyo ve televizyon yayın özgürlüğü.
Bu haklar altına devlet olarak imza atılarak uyulacağı taahhüt edilmiş ise, iç hukukta siyasilerin eleştirelere açık ve hazımkar olması hususunda verilmiş kararları var ise, ve bu haklar var iken tüm eleştirileri Hükümetin manevi şahsiyetine hakaret, kişilik haklarına saldırı olarak algılar, her eleştiri getireni maddi manevi tazminat istemi ile dava eder ve susturma politikası güderseniz bunun adı faşizan eğilimler olur. Onun için zaman zaman ve çoğu kez eleştiri getirenlerin söylediği yazdığı gibi uygulamaların adı faşist eylemdir.Faşist nedir?


Sözlükler, Faşist kelimesini;
“sadece kendi düşüncesinin doğru olduğuna inanan ve diğer insanların düşüncesine saygı göstermeyen hatta insanları da kendi gibi düşünmeye zorlayana denir” olarak açıklamaktadır.
Zorlamanın adı havuz medyası oluştururak Bremen mızıkacıları gibi, farklı ve detone seslerin aynı nakaratları tekrar etmesi ise,
"taraf olmayanlar ber taraf olur" ise;
“Demokrasi bizim için bizi istediğimiz istasyona ulaştıracak bir araçtır" diyerek demokrasiyi katletmek ve faşizan eğilimler değilmidir? Bu hal ve hareketlerin sahibine faşist deniliyorsa hakaret bunun neresindedir?Faşizmin uygulamada değişik uygulamaları var.. Emperyalist, ırkçı, başka ırkların varlığına tahammül edemeyen, Holokost'lar da milyonlarca insanı yok edenler de faşist olarak algılanmakta, İtalyan Benitto Mussolini de Faşist olarak anılmakta ama eylem ve uygulamaları farklı. Yamyam İdi Amin'de faşist idi! Uygulamalar farklı! Hitler, Franko'da faşist idi uygulamaları farklı! Her faşist hem cinsini yiyen, her faşist gaz odalarında toplu katliam yapan, her faşist meydanlarda insan asan faşist gibi olmaz elbette. Türkiye'de faşizan eğilimler ile Savcı olup dava üslenenler, kumpaslar ile insanları darbeci hain diye zindanlara atıp sonra pardon diyemeyen faşistler gibi olamaz!Türkiye' de 13 yıldır devlet kadrolarını ellerinde tutup faşizan eğilimler içinde olup siyaseten iktidar olanların yaptıkları; En ufak eleştiriye tahammül edemiyor olmasıdır.. Düşüncesini açıklayan, vatan haini ilan ediliyor. Bunun adı faşizan eğilim değilmidir?
 

Türkiye'ye özel başkanlık istemek, mevcut Anayasayı siyaseten tebdil ve tağyir etmek Anayasa suçu iken, milletin % 52 oyunu almış bir insan olarak kendisini niteleyen ve fiilen parlementer sistemin sona erdiğinden dem vuran insana faşist demek suçmudur? Tek adam olmak, erkler ayrılığını yok saymak, hukuk yandaş olursa hukuk, olmazsa paralel veya darbeci hukuk olursa, hukuk bizim işimizi zorlaştırıyor, düşüncelerimiz doğrultusunda dizayn edilmesi gerekiyor diyen insana faşist demek suç mudur?
 

Toplumsal yanılgı oyları ile siyaseten bir takım makamlara oturanlar,
yaşadığı ülkenin güzelliklerinden, güzel insanların varlığından, ilmi hür vicdanı hür hukuku hür özgür ve bağımsız, hukuk üstünlüğünün hakim olduğu, bağımsız ve tarafsız yargıçların Türk milleti adına karar ittihaz ettikleri bir ortamdan Türkiye gibi bir ülke halkından neden korkar?


Korktuğu Türk milletinin % 50 sinin kendilerinden nefret ettiğini bildikleri halde, başbakan yardımcıları bunu ifade ettiği halde siyaseten gitmemek için neden ayak direr kalmaya çalışırlar?
 

Koruma orduları ile gezer, halkına tepeden bakar, kindarlığın nefretin hamisi olur, kendisine dindar ve kindar gençlik adı altında militan yetiştirmeye kalkar? Çeften çıkar kabuğunu beğenmez! Kibri elden bırakmaz acaba halkından, basından, televizyondan, internet sitelerinden neden korkar? Niçin korkarlar? Geliş amaçlarında Yasakları, Yolsuzlukları, Yoksulluğu önlemek vardı ve beyanları böyle idi.
 


Yasaklar kalkmadı üzerine binbir çeşidi eklendi, ekonomi şahlandı diyorlar, şahlanan sadece kendi şahsi ekonomileri, hamisi oldukları rantçıların ekonomisi, çocukların ve akrabay-ı taallukatın ekonomisi olduğunun Türk milleti farkında değilmi? Şahlandı ifadesi ile 17/25 Aralık yolsuzluk ekonomisi olduğunu bilmeyen kaldı mı?
 
 
Faşizm nedir?
Türk milleti farkında değilmi? Faşizmde yaşamın tüm alanları, idari, sosyal, siyasal, ekonomik, dış politika, kanunlar, kamu düzeni ideolojik olarak devletin tüm güç ve kadrolarıda kendisine endekslenmiş durumda tek kişi tarafından dizayn edilir. Faşist liderin ilke ve dünya görüşü ve direktiflerine göre yaşam ve toplum dizayn edilir şekillenir.
 

Faşizmde basın yayın kurumlarının yayınları, tıpkı bu gün Türkiye'de olduğu gibi adeta bir havuz medyasının yaptığı gibi ülkede hakimiyet peydah etmiş kişinin arzularına göre şekillenir yayınlar ve proğramlar dahi buna göre yapılır..Lider görüşlerine zıt fikirler, alternatif düşünceler, muhalif söylemler ve yayınlar her tür baskı aracı kullanılarak önlenir.. Türkiye'nin bu günkü durumu herhalde okuyanlarda bir çağrışım yapmıştır. Muhalif bir iki tv, bir iki yazılı basın ancak ve zar zor yayın yapmaya çalışmakta, bir çok yazar çizer, karikatürist oyuncu tiyatrocu tutuklanmakta, yayınlarının yapılması, oyunlarının oynanması güçleştirilmektedir. Kitap yazanların kitaplarına daha basılmadan el konulabilmektedir. Bunlar faşizmin ayak sesleri değilmidir? Bunları yapanlara faşist demek suçmu dur?Akıl var mantık var ise, karaya beyaz, faşiste demokrat, ulusalcı olmayana milliyetçi denmez. (kafatası milliyetçilerine!) Ne denir?
 


03.05.2015
Mustafa AKTEN
 

 
 
 
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.