Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.05.15, 18:40   #1
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1474
Mesajlar: 7,532
Ettiği Teşekkür: 29736
Aldığı Teşekkür: 33084
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Malum Şahıs Fısıldadı, Diyanet Havladı!

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Diyanet'i kaldırıp inanç kurumu oluşturacağız diyen Demirtaş'ı, isim vermeden eleştirdi; "Keşke ilkokul seviyesinde bir din bilgisine sahip olsalar yanmayacağım." dedi.

"İLKOKUL SEVİYESİNDE BİR DİN BİLGİSİNE SAHİP OLSALAR YANMAYACAĞIM"

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Vuslat Platformu'nun "Ufuktaki Yeni Türkiye" konulu sempozyumunda, kurumu eleştirenlerin ilkokul seviyesinde din bilgisine bile sahip olmadıklarını ifade ederek, "Bugün büyük büyük koca koca insanlar din ve diyanet üzerinden bir tartışma yürütüyorlar. Keşke ilkokul seviyesinde bir din bilgisine sahip olsalar yanmayacağım. Daha dua ile hutbenin, hatim ile hutbenin farkını bilmeyenler, daha hutbe ile namazın, namazla duanın farkını bilmeyen insanlar, hem de bu medeniyetin çocukları bu toprakların çocukları, bütün tartışmalarını bir din ve diyanet üzerinden yürütebiliyorlar. Ne kadar üzücü. Ama o da bizim insanımız. Bizim kızmaya ve öfkelenmeye hiç hakkımız yok. Biz sadece bu topraklarda bu kadar öğretilmiş cehaleti nasıl yayabildik, bu kadar bu literatürden bu kelimelerden bu kavramlardan kendi çocuklarımızı, kendi insanlarımızı hatta kendi yöneticilerimizi nasıl mahrum bıraktık bunun üzerinde düşünmeliyiz" diye konuştu.


İşte Görmez'in o açıklamaları:

"Son zamanlarda şahsım adına, kurumum adına, ülkem adına, gönül coğrafyamız adına üzüntülü günler geçiriyorum. Çünkü herkes bugünlerde konuşurken öyle ara dönemlerde devletin bir sopası haline getirilmek istenen diyanetten bahsediyor. Yoksa son yıllarda bütün gönül coğrafyamızı kuşatan, Rusya içerisindeki 30 milyon müslümanla buluşan, Türk cumhuriyetlerinde, Kafkasyalarda, Baltık cumhuriyetlerinde, Balkanlarda bütün Müslümanlarla onların müessesesi haline gelen Diyanet İşleri Başkanlığı'nı unutuyorlar. Bunu dikkate almıyorlar. Belki de öfke bundan dolayı."

DEMİRTAŞ NE DEMİŞTİ?

Demirtaş Paris mitinginde, "Diyanet bir MGK olarak çalışıyor. MGK'nın amacı neyse diyanet aynı zihniyetle çalışıyor. Halkı teslim almak diyanetin görevi. Böyle bir kurumu kaldıracağız. İnanç kurumu oluşturacağız. Her inanç sahibi özgürce inancını yerine getirsin diye bunu yapacağız. Herkes inancında özgür olsun. Bunu sağlayacak kurum diyanet değil. Diyanet devletin dinini anlatıyor. Erdoğan'ın dinini anlatıyor. Din alimlerinin buna sahip çıkması gerekiyor. Din alimlerimizin buna sahip çıkıp çok iyi anlatması lazım. Dinayet İşleri Başkanlığı hırsızlıkla ilgili tek bir hutbe tek bir fetfa yayınlamıyor." açıklamalarında bulunmuştu.
__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.