Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.05.15, 22:11   #33
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1426
Ettiği Teşekkür: 29577
Aldığı Teşekkür: 32264
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Yine mi Türban?

@Aristo

Hayalci olduğumu sanma. Bende biliyorum tepeden inme bir anarşizm'in bu topluma yararlı olmayacağı hatta bu konuda kesin bir hayal içersinde bile değilim. Bırak bizi hedeflediğimiz dünya arzusuna şu an yeryüzünde hiçbir ülke zaten başlatamaz. Bunun oluşması için insanların aklında milliyet ve din bilincinin tamamen silinmesi şart ve bu şartların oluşması çok uzun bir süreç, insanlığın evrimi çok yavaş ilerliyor.

Anarşistlerin şu an bulunduğu taraf tamamen bireysel özgürlüklerdedir. Nede olsa bireye önem veririz.

Bunun dışında evet Türk toplumu şu an cahil ama cahilliği yok edecek ters etkilerde yaşanıyor şu an ülkede.. Batı toplumunun şu an bulunduğu durumu ele alırsak onlarda cahildi ve bir zamanlar kilisenin en ağır baskıları altında ezildiler ama sonra paris devrimiyle başlayan süreç oldu. Rönesansla şahlandı.

Çok iyimser bir tahmin olacak ama ben aynı şeyin Türkiyede'de yaşanacağını düşünüyorum. Batı toplumunda İtalya'dan çıkan rönesans hareketi nasıl dünyaya yayılmışsa, aynı hareketin bir benzerini Türkiye'de zamanla yaşayacak ve Türkiye'den başlayan ikinci yenilik hareketi tüm islam dünyasına yayılacaktır.

Tabi bu süreç güle oynaya gelmeyecek, yaşanacak yıkımlar verilecek bedeller olacak.

İslamın reformist yapıya kavuşmasının tek anahtarı bu. ve buda bizim tek gayemiz olmalı.

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.