Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.05.15, 22:26   #34
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 986
Ettiği Teşekkür: 46010
Aldığı Teşekkür: 39580
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Yine mi Türban?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
@Aristo

Hayalci olduğumu sanma. Bende biliyorum tepeden inme bir anarşizm'in bu topluma yararlı olmayacağı hatta bu konuda kesin bir hayal içersinde bile değilim. Bırak bizi hedeflediğimiz dünya arzusuna şu an yeryüzünde hiçbir ülke zaten başlatamaz. Bunun oluşması için insanların aklında milliyet ve din bilincinin tamamen silinmesi şart ve bu şartların oluşması çok uzun bir süreç, insanlığın evrimi çok yavaş ilerliyor.

Anarşistlerin şu an bulunduğu taraf tamamen bireysel özgürlüklerdedir. Nede olsa bireye önem veririz.

Bunun dışında evet Türk toplumu şu an cahil ama cahilliği yok edecek ters etkilerde yaşanıyor şu an ülkede.. Batı toplumunun şu an bulunduğu durumu ele alırsak onlarda cahildi ve bir zamanlar kilisenin en ağır baskıları altında ezildiler ama sonra paris devrimiyle başlayan süreç oldu. Rönesansla şahlandı.

Çok iyimser bir tahmin olacak ama ben aynı şeyin Türkiyede'de yaşanacağını düşünüyorum. Batı toplumunda İtalya'dan çıkan rönesans hareketi nasıl dünyaya yayılmışsa, aynı hareketin bir benzerini Türkiye'de zamanla yaşayacak ve Türkiye'den başlayan ikinci yenilik hareketi tüm islam dünyasına yayılacaktır.

Tabi bu süreç güle oynaya gelmeyecek, yaşanacak yıkımlar verilecek bedeller olacak.

İslamın reformist yapıya kavuşmasının tek anahtarı bu. ve buda bizim tek gayemiz olmalı.

Valla açık söyleyim benim ''kişisel özgürlükler'' adına beyinsizler türban, karaçarşaf, tesbih, takke, cübbe falan gibi ''özgürlükleri'' savunurken ve yaşarken kendimi daha fazla onların özgürlükleri (!) altında ezdirmeye ve kendi özgürlüklerimden taviz vermeye niyetim yok! Cehaletin egemen olduğu her toplumda ilerici otoriteler dizginleri ele almazsa toplum kesinlikle gericilerin tuzaklarına düşer.

Ben naif değilim. Ayrıca sosyalizmi de eskiden olduğu gibi ezilenler için değil, sadece kendim için istiyorum.

Sırf içinde yaşadığım toplum ve etrafımı çevreleyen insanlar insan gibi yaşamayı öğrensinler de, ben de fırsattan istifade (!) aralarında insan gibi yaşayım diye...

Yoksa adam Soma' da kendi katiline oy verip gebermiş, ya da türbana dolanmış da AKP il/ilçe başkanlığından kömür bekliyor... Aslında hepsinin cehennemin dibine kadar yolları var ama maalesef bu insanlarla beraber yaşamak durumundayız...

Ben onların değil sadece ve sadece kendi hatırım için bu sefil ve rezillerin Adam olmayı öğrenmelerini istiyorum...

Bana kalsa hepsini cehennemin dibine yollar sadece kendim gibilerle yaşamayı tercih ederim.

Yani anarşizm benim gibilere değil, aslında din bezirganları ve mafiozalara daha fazla hitab ediyor...

Ve öyle bir otorite olacak ki; bu rezil ve sefilleri, rezalet ve sefalet içinde yaşamaktan döve döve ve kafalarına vura vura kurtaracak... İşte o zaman biz de kurtulacağız...