Tekil Mesaj gösterimi
Eski 06.05.15, 09:57   #1
Redwine
İzindeyiz ATAM

Redwine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 3668
Mesajlar: 17,710
Ettiği Teşekkür: 72272
Aldığı Teşekkür: 66401
Rep Derecesi : Redwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Nazım ile Deniz'i Buluşturan Tanya | Soner Yalçın

Adı, Zo­ya Ana­tol­yev­na Kos­mo­dem­yans­ka­ya….
Zo­ya, “ya­şa­m” de­mek…
Rus­ya­’nın gü­ne­yin­de­ki Gav­ri­lovs­ky’­de 13 Ey­lül 1923’te doğ­du.
Or­to­doks ra­hip­ler çı­ka­ran bir ai­le­ye men­sup­tu. De­de­si ra­hip Pyotr Kos­mo­dem­yansky, yap­tı­ğı mu­ha­le­fet ne­de­niy­le Bol­şe­vik­ler ta­ra­fın­dan 1918’de öl­dü­rül­dü.
Ba­ba­sı Ana­toly de te­olo­jik oku­du ama me­zun ol­ma­dı; çün­kü ai­le Si­bir­ya­’ya ta­şın­dı. Ba­ba­sı kü­tüp­ha­ne­ci ol­du. An­ne­si Lyu­bov öğ­ret­men­di.
Ai­le 1930’da Mos­ko­va­’ya dön­dü.
Zo­ya, okul ça­ğın­da ki­tap­la­ra düş­kün ol­du; ede­bi­ya­tı çok sev­di. Tols­toy, Puş­kin, Ler­mon­tov gi­bi Rus ede­bi­yat­çı­lar ve Cer­van­tes, Dic­kens, Go­et­he, Sha­kes­pe­are, Mo­li­ere oku­du. Oku­duk­la­rı hak­kın­da­ki dü­şün­ce­le­ri def­te­ri­ne yaz­dı: “S­ha­kes­pe­are’­in tra­je­di­le­rin­de bir kah­ra­ma­nın ölü­mü­ne her za­man yük­sek ah­la­ki bir za­fer eş­lik edi­yor.”


Not: Yazının devamını okumak için, aşağıdaki linki tıklayınız.

Sözcü

__________________
Redwine Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Redwine'in Mesajına Teşekkür Etti.