Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.05.15, 14:28   #4012
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1473
Mesajlar: 7,530
Ettiği Teşekkür: 29734
Aldığı Teşekkür: 33076
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Beğendiğiniz Sözler

"Kadınlar zamanla ayışığı ve öpücükler, kahkaha ve gözyaşları rüyaları görmeyi bırakır, alışveriş ve para rüyaları görmeye başlar. Bu ruh yoksulluğu ve alçaklık, evlilik kurumunun yapıcı unsurlarıdır. Devlet ve din başka hiç bir ideali onaylamazlar çünkü kadınları ve erkekleri denetlemelerini sağlayan tek ilişki biçimi evliliktir.

Evlilik kurumu kadını mutlak bağımlı kılarak onu bir asalak yapar. Hayat beceresini köreltir ve ondan sonra da aslında insan karakterini çarpıtan bir tuzaktan başka bir şey olmayan koruyucu kanatlarını dayatır ona."


....

" Polislerden, yassı-kafalı papazlardan tutun da bilim vizyonu olmayan bir amatöre kadar her aptal, insan doğası hakkında amirane bir şekilde konuşmaya yeltenir. Konuşan ne kadar büyük bir akıl şarlatanı olursa, insan doğasının kötülüğü ve zayıflığı üzerindeki ısrarı da o kadar belli hale gelir.

Ancak, her ruhun hapse atıldığı, her kalbin zincirlendiği, yaralandığı ve sakat bırakıldığı bugün, ondan nasıl bahsedilebilir ki? Değiştirin toplumu, daha iyi bir toplumsal çevre yaratın, ondan sonra doğamızın ürününün ne olduğuna ve otoriter sistemin ürününün ne olduğuna karar verebilelim.

Bu nedenle, Anarşizm: aklın, dinin hakimiyetinden kurtulmasını; bedenin, mülkiyetin hakimiyetinden kurtulmasını; emeğin, hükümetin boyunduruk ve sınırlamalarından kurtulmasını savunur. Çünkü ancak özgürlük, büyüme, fırsat ve hepsinden önemlisi barış ve huzur bize insan doğasının gerçek hakim etmenlerini ve onun tüm harikulade imkanlarını öğretebilir (Kızıl Emma konuşuyor, s. 73)."
__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
3 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.