Tekil Mesaj gösterimi
Eski 10.05.15, 02:46   #12
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 295
Ettiği Teşekkür: 34734
Aldığı Teşekkür: 14818
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: 7. Cumhurbaşkanımız Kenan Evren Hayatını Kaybetti

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi MooN Mesajı göster
Ben bu adamın dönemini bilmiyorum kendisinide tanımıyorum ama;

Paylaştığım videodan, o döneme dair anlatılanlardan, ve en önemlisi
Radikal islamcılar ve Türk dışındaki herkese hümanist olan sözde hümanistler
Bir kişiye düşmansa o kişi iyidir mantığından yola çıkarak;

Kendisini başarılı bir general olarak gördüm.
Yoksa bilmediğim şeyler mi var ?
Sevgili @MooN,
Senin gibi sürekli radikal yobazlardan şikayetçi birisinin Kenan Evren'in ardından ağıt yapmasına çok şaşırdım. Çünkü, Türkiye'de bu gün radikal İslam bu kadar güçlenmişse ve Şeriat uçurumuna gittikçe yaklaşıyorsak bunun baş sorumlularından birisi de Kenan Evren'dir.
1980'yılına kadar ki dönemde (ister köy , ister varoşlar olsun) tüm toplumun yönü ileri ve çağdaşlıkken, (uzun saç ve fauller, İspanyol paçalar gibi modalara bugün şarşafa, şalvara, sarığa bürünmüş olan tüm toplum bile uyuyorken)
Eski Türk filmlerindeki karakterlerin sürekli medeniyete (şehir yaşamına özendirilmesi gibi) tüm toplum yeniliklere ve ileriye doğru bakarken, 1980 darbesiyle birlikte Türkiye'nin ve Türk halkının yönü geriye çevrilmiş (gelenek, görenek, ananeler masallarıyla) geçmiş özendirilmiş ve yön geçmişe döndürülmüştür. Hala da geriye gidiş özendirilmekte ve batış devam etmektedir.

Kırılma ve dönüş noktası 1980 darbesidir.
Sen bakma ''AKP'nin 1980 darbecilerini yargılayacağız'' masalıyla halkı kandırıp 2010 Anayasalarını kabul ettirip, yargıyı esir alabilmek için söyledikleri yalanlardı onlar.

Evet, (başta Amerika) Emperyalist devletlerin ve onların uzantısı olan karanlık ellerin kışkırtıcılığı ve provokasyonlarıyla oluk oluk kan dökülüyordu ve dur demek gerekiyordu.
Bu anlamda belki darbe hoş görülebilir ama yanlış olan darbeden sonra;
Çatışan üç grup olan, dinci, ülkücü ve solcu gruplardan,
Dinci gruplardan; olaylara karışmış olanlar ve siyasiler kısa süreli hapis ile cezalandırılmış, okumakta olanlar okullarına devam etmişler, sol öğrenci ve memurlar okullarından ve görevlerinden alındıkları için onların önü açılmış ve Türkiye'nin her ilçesine İmam Hatip Okulları açılmıştır..
Ülkücü gruplardan, Olaylara karışmış olanlar ve siyasilerden bazıları kısa süreli hapis cezası ile cezalandırılmış. Bazıları çok güvenli askeri hapishanelerden kolayca kaçabilirken, bazıları katliam sanığı olarak aranırken (katliam diyorum, çünkü İşçi partili 6 kişiyi çatışma değil yakalayıp ellerini ayaklarını bağladıktan sonra telle boğarak öldürmüşlerdi) bu kişiler ellerini kollarını sallayarak yıllarca bu ülkede dolaşmış karanlık cinayetlerine devam etmişlerdir.

Sol gruplarda ise,
İster olaylarda yer alsın ister hiç bir olaya karışmamış olsun. Tümü okullarından ve görevlerinden almış .Bir çoğu işkencelerde ve hapishanelerde, bir çoğu da idam edilerek öldürülmüştür. Hatta mahkemelerde tutuklanmamış olsa bile askerlik görevlerinde bu kişilere silah bile verilmemiştir.

Kısacası bu ülkede solu Kenan Evren ve darbesi ezmiştir. Bugünkü geri kalışımızın baş mimarıdır Kenan Evren.
İşte kısaca anlatmak istediğim, geçmişin ve geleceğimizin katilidir Kenan Evren.