Tekil Mesaj gösterimi
Eski 10.05.15, 02:48   #14
Chevy
XooX

Chevy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 189
Ettiği Teşekkür: 2382
Aldığı Teşekkür: 7203
Rep Derecesi : Chevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyor
Ruh Halim: Merakli
Standart Cevap: 7. Cumhurbaşkanımız Kenan Evren Hayatını Kaybetti

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster
Sevgili @MooN,
Senin gibi sürekli radikal yobazlardan şikayetçi birisinin Kenan Evren'in ardından ağıt yapmasına çok şaşırdım. Çünkü, Türkiye'de bu gün radikal İslam bu kadar güçlenmişse ve Şeriat uçurumuna gittikçe yaklaşıyorsak bunun baş sorumlularından birisi de Kenan Evren'dir.
1980'yılına kadar ki dönemde (ister köy , ister varoşlar olsun) tüm toplumun yönü ileri ve çağdaşlıkken, (uzun saç ve fauller, İspanyol paçalar gibi) Eski Türk filmlerindeki karakterlerin sürekli medeniyete (şehir yaşamına özendirilmesi gibi) tüm toplum yeniliklere ve ileriye doğru bakarken, 1980 darbesiyle birlikte Türkiye'nin ve Türk halkının yönü geriye çevrilmiş (gelenek, görenek, ananeler masallarıyla) geçmiş özendirilmiş ve yön geçmişe döndürülmüştür. Hala da geriye gidiş özendirilmekte ve batış devam etmektedir.
Kırılma ve dönüş noktası 1980 darbesidir. Sen bakma AKP'nin 1980 darbecilerini yargılayacağız masalıyla halkı kandırıp 2010 Anayasalarını kabul ettirip, yargıyı esir alabilmek için söyledikleri yalandı onlar.
Evet, (başta Amerika) Emperyalist devletlerin ve onların uzantısı olan karanlık ellerin kışrtıcılığı ve provokasyonlarıyla oluk oluk kan dökülüyordu ve dur demek gerekiyordu.
Bu anlamda belki darbe hoş görülebilir ama yanlış olan darbeden sonra;
Çatışan üç grup olan, dinci, ülkücü ve solcu gruplardan,
Dinci gruplardan; olaylara karışmış olanlar ve siyasiler kısa süreli hapis ile cezalandırılmış.
Ülkücü gruplardan, Olaylara karışmış olanlar ve siyasilerden bazıları kısa süreli hapis cezası ile cezalandırılmış. Bazıları çok güvenli askeri hapishanelerden kolayca kaçabilirken, bazıları katliam sanığı olarak aranırken (katliam diyorum, çünkü İşçi partili 6 kişiyi çatışma değil yakalayıp ellerini ayaklarını bağladıktan sonra telle boğarak öldürmüşlerdi) bu kişiler ellerini kollarını sallayarak yıllarca bu ülkede dolaşmış karanlık cinayetlerine devam etmişlerdir.
Sol gruplarda ise, İster olaylarda yer alsın ister hiç bir olaya karışmamış olsun. Tümü okullarından ve görevlerinden almış .Bir çoğu işkencelerde ve hapishanelerde, bir çoğu da idam edilerek öldürülmüştür. Hatta mahkemelerde tutuklanmamış olsa bile askerlik görevlerinde bu kişilere silah bile verilmemiştir.
İşte kısaca anlatmak istediğim, geçmişin ve geleceğimizin katilidir Kenan Evren.

Aslında bende bilmiyordum diyebilirim açıkçası
Ben biraz düz mantık yürüttüm.
Radikal islamcılar bu adama düşman > konuşmasında gayet medeni ve Atatürk ilkelerinden bahsediyor = O halde bu adam iyidir

Dedim ve hataya düşmüşüm
Chevy isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Chevy'in Mesajına Teşekkür Etti.