Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.05.15, 23:01   #21
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 295
Ettiği Teşekkür: 34734
Aldığı Teşekkür: 14818
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: 7. Cumhurbaşkanımız Kenan Evren Hayatını Kaybetti

Sevgili dostum @Insanlikarayan,
1980 öncesi Türkiye'nin kan gölüne döndüğü, herkesin sokağa çıkmaktan korktuğu bir kaos ortamı olduğu ve bu duruma bir ''Dur!'' denmesi gerektiğine ben de hak veriyorum.
Fakat senin anlayamadığın konu şu;
Öncelikle Türkiye'yi o günkü kardeş kavgasına dış güçlerin ve Amerika'nın soktuğu buna Amerika'ya bağlı kontrgerilla (Gladyo) ismi verilen karanlık örgütün karanlık cinayetler işleyerek ülkücü ve devrimci gençleri birbirine karşı kışkırttığı,
Kenan Evren ve arkadaşlarının (darbeye bahane olabilmesi için) bilerek olayların tırmanmasına göz yumduğu ''Çorum ve Maraş Katliamlarına'' ya göz yumduğu veya kışkırtıcı oldukları iddia edilmektedir ki (bence) gerçek payı büyüktür.
Kenan Evren 1980 darbesini yapınca, Amerikalı ajanlar, darbe gecesi Amerika Başkanı Jimmy Carter'a "bizim çocuklar işi bitirdi" diye mesaj çekerek haber vermişlerdir.
Kaldı ki
Kenan Evren'in darbe yaparak o anki kanı durdurğunu varsaysak bile, Onun yönetimi binlerce kan akıtmış ve yuva yıkmıştır.
Ayrıca bütün gruplara adil davranmaması ve sadece solu ezmesi, dincilere yol açması ve Türkiye'yi din batağına çekmesi nedeniyle günümüz Türkiye'sinin AKP'nin başımızda olmasının en büyük sebebidir Kenan Evren...
Yukarıdaki resimlerden Tayyip Erdoğan ile Kenan Evren'in samimiyetine bak anlarsın...