Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.05.15, 20:23   #10
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 982
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39540
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Türban nedir?

Atatürk' ün annesi Zübeyde hanım zaten Osmanlı din kültürüne uygun giyinen bir kadın. Atatürk' ün eşi de öyle... Ki eşi Kılık-Kıyafet devrimleri sürecinde başını açmıştır.
Yani Atatürk' ün annesini veya eşini bu konulara manken yapmamak gerekir. Bu kişiler türban veya tesettüre argüman sağlamaz.

Sorulara tek tek cevap vereyim:

Alıntı:
Türban hakkında ne düşünüyorsunuz?
Müthiş derecede olumsuz düşünüyorum. İktidarda olsam bir kanun çıkarıp tüm kız ve kadınların başı açık olmasını zorla sağlayabilecek kadar hem de... Ve bunu da o kız ve kadınların hatırı için yapardım.

Alıntı:
Türban cinsiyet ayrımcılığımı?
Soruyu tam anlayamadım ama türban kadının kendisine karşı yaptığı bir ayrımcılıktır aslında. ''Benim cinsiyetim yok, ben kadınlıktan çıktım'' demektir.

Alıntı:
Türban bürünmek yobazlık mı?
Zaten türbanlı ve çarşaflıların hemen hemen hepsi yobazdır. Yobaz olmadığı halde kapananlar ise netice itibariyle yobazların ekmeğine yağ sürmektedirler. Bugün türbana girenler yarın çok kolay bir şekilde kara çarşafa da sokulurlar...

Alıntı:
AKP zihniyetinin bir ürünümü?
Aslında Amerikancı ''Yeşil Nesil'' zihniyetinin ürünüdür. Türk kültürü, türk gelenekleri ve tarihinde türban ve tesettürün yeri yoktur. Bir Türk kadınının türban, tesettür ve kara çarşafı, kadınlığına zul sayması gerekir.

Alıntı:
Ulu önder Mustafa Kemal ATATÜR'ÜN annesinin de kapalı olması hakkında ki fikirleriniz nedir?
Cevabını yorumumun başında yazmıştım. Osmanlı devri kapanmaya argüman olamaz; ki Zübeyde hanım da bu yeni moda tesettüre falan girmemiştir... Ninelerimiz gibi kapalıdır. Bone ve sıkmabaş kullanmamıştır. Boynu açık, saçları da tülbentinin altından görünebilmektedir. Keza Mustafa Kemal' in eşi de...

Alıntı:
Annesi kapalı olan var mı?
Benim annem sadece namaz kılarken başına tülbent koyardı. Annanem de sadece namaz kılarken tülbent kullanırdı. Babannemgenellikle siyah tülbent kullanırdı ama bonesi falan olmadı. Saçları tülbentin altından görünürdü.

Alıntı:
Kapalı kadınlara karşı olmakta bir çeşit yobazlık değil mi?
Kesinlikle değildir! Yobaz bir dayatmaya karşı olmak asla yobazlık olarak adlandırılamaz.

Alıntı:
Kapalı veya açık gözetmeksizin hümanistce yaşamak mümkün değil mi?
Maalesef 1980 sonrasında değil. Çünkü hiç birimiz salak değiliz. Hepimiz o kız ve kadınların baskı ve çıkar amacıyla kapandıklarını ya da kapatıldıklarını biliyoruz. Naif solcu kızlar iniversitelerde türban özgürlüğü olsun diye o türbanlılardan çok daha fazla mücadele ettiler ama onlar yerlerde sürüklenir, tutukanır ve işkencelere giderken türbanlılar asla onlara sahip çıkmadı.

Dahası 12 yıldır bu ülkede başı açık olanlar ve kocaları ihale alamıyor, işe giremiyor, terfi edemiyor ise ve daha da kötüsü hep dışlanıp kızağa çekiliyor, haklarında soruşturmalar açılıyor ve uyduruk nedenlerle cezalandırılıyorsa... Yani bir iktidar ''türbanlı'' ve ''başı açık'' kriterlerine göre insanlara karşı özel tavır alıyorsa o ülkede asla hümanistçe yaşamak mümkün değildir.

Yukarıda da yazdım... Solun büyük kısmı, bu türbanlıları aptalca destekledi... Türbanlılar ve aileleri/yakınları en kıyak ihalelere, işlere, mevkilere haksız yere kondular... O türbanlılar hiç çıkıp da ''yahu başı açıklara neden ayrımcılık yapıp onlara, onların eşlerine ve babalarına bize yağtığınız kıyakları yapmıyorsunuz'' diye sordular mı?

Ne hümanizmi?

Bu ülkede Soma' da iktidar yandaşları para kazansın diye ölenlerin türbanlı ailelerine bile başı açıklar sahip çıkarken, türbanlıların hemen hemen hepsi katillerin yanında...
Bu memleketin soğukta üşüyen kedisine, köpeğine, kuşuna bile başı açıklar sahip çıkıp, her canlı için katır gibi koştururken türbanlılar nerde?