Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.05.15, 22:39   #16
Sami
Düz Adam

Sami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 8
Ettiği Teşekkür: 903
Aldığı Teşekkür: 3231
Rep Derecesi : Sami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı’nın Arabasını Savundu!

Ya arkadaşlar saygı bizden. Sağolun, ben seviyorum burayı. Bakarım genelde, pek yazmasam da..

Bişeyler yazmıştım konuya geçenlerde. O konuda açıklık getirmek istedim.

Ben ironi amacıyla yazmamıştım. Kendi düşüncem bu.

Türkiye Cumhuriyeti kamu hizmet birimi olarak ihdas edilmiş olan, Sağlık bakanlığı' nın tüm bütçesinden bile kat kat fazla bir paraya yön veren, milyonlarca kişinin hizmet ettiği ve hizmet aldığı bir kuruluşun başkanına hizmeti için düzgün bir otomobil tahsis edilmesi benim sahsi düşünceme göre gereklidir.

Bizim gibi doğu toplumlarında, insanlar güce saygı gösterir. Batı toplumlarında bisikletle işe giden üst yönetici onurlandırılırken, bizim kültürümüzde bu kabul edilemez, alay konusu olur.

Üzerinde çok tartışılan bu taşıt için devletin edinim bedeli, kendisinden vergi alamayacağı için, üreticiye ödediği 110 bin eur bedeldir. Bu bedel de bence sözü bile edilmesi gerekmeyen bir bedeldir.

Dediğim gibi, Esenler' de, sokak arasında, btb mozaik kaplı binada, önünde şalvarlı teyzelerin oturduğu, kabak kafalı çocukların top oynadığı, kaldırımına araçlar park edilmiş olan o binada, giriş katı, yemek kokulu, arka cephe, karanlık, yirmibeş yıllık daireyi resmen devlet satın alarak, bu makamın hizmeti için tahsis etse ödeyeceği bedel bununla eşit.

Eşit mi ? , evet eşit.

Devlet vatandaşın hizmetkarıdır kavramı batıdadır. Bizde ise, vatandaş devletin hizmetkarıdır.

Bu yaklaşımı kendi sıradan vatandaşımızın düşüncesinden değiştiremeyeceğimize göre, olması gereken yapılmıştır. Üzerinde fazla durulmaması gereken, hatta hatta, ouvv, kaynak bulduk hiç denilmemesi gereken bir konu diye düşünüyorum.

Ha, tamamen bu kamu kurumu kaldırılır, o tamamen başka bir konudur. Ama varsa, vatandaşın gözünde ezik görünmesine izin verilemez.

Saygılar.

.

(Bir de; Ben kişisel olarak, din işleri ile ilgili birimde görev yapan bireylerin ücretsiz görev yapmaları gerektiğini düşünmüyorum. Bu durum, devlet idaresini elinde tutana bağlılık ve kayırma olarak geri dönüyor olabilir belki, ama bu insanların da geçindirmek zorunda oldukları aileleri ve sorumlulukları var.)
Sami isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Sami'in Mesajına Teşekkür Etti.