Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.05.15, 23:58   #18
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 989
Ettiği Teşekkür: 46046
Aldığı Teşekkür: 39622
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı’nın Arabasını Savundu!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Sami Mesajı göster
Ya arkadaşlar saygı bizden. Sağolun, ben seviyorum burayı. Bakarım genelde, pek yazmasam da..

Bişeyler yazmıştım konuya geçenlerde. O konuda açıklık getirmek istedim.

Ben ironi amacıyla yazmamıştım. Kendi düşüncem bu.

Türkiye Cumhuriyeti kamu hizmet birimi olarak ihdas edilmiş olan, Sağlık bakanlığı' nın tüm bütçesinden bile kat kat fazla bir paraya yön veren, milyonlarca kişinin hizmet ettiği ve hizmet aldığı bir kuruluşun başkanına hizmeti için düzgün bir otomobil tahsis edilmesi benim sahsi düşünceme göre gereklidir.

Bizim gibi doğu toplumlarında, insanlar güce saygı gösterir. Batı toplumlarında bisikletle işe giden üst yönetici onurlandırılırken, bizim kültürümüzde bu kabul edilemez, alay konusu olur.

Üzerinde çok tartışılan bu taşıt için devletin edinim bedeli, kendisinden vergi alamayacağı için, üreticiye ödediği 110 bin eur bedeldir. Bu bedel de bence sözü bile edilmesi gerekmeyen bir bedeldir.

Dediğim gibi, Esenler' de, sokak arasında, btb mozaik kaplı binada, önünde şalvarlı teyzelerin oturduğu, kabak kafalı çocukların top oynadığı, kaldırımına araçlar park edilmiş olan o binada, giriş katı, yemek kokulu, arka cephe, karanlık, yirmibeş yıllık daireyi resmen devlet satın alarak, bu makamın hizmeti için tahsis etse ödeyeceği bedel bununla eşit.

Eşit mi ? , evet eşit.

Devlet vatandaşın hizmetkarıdır kavramı batıdadır. Bizde ise, vatandaş devletin hizmetkarıdır.

Bu yaklaşımı kendi sıradan vatandaşımızın düşüncesinden değiştiremeyeceğimize göre, olması gereken yapılmıştır. Üzerinde fazla durulmaması gereken, hatta hatta, ouvv, kaynak bulduk hiç denilmemesi gereken bir konu diye düşünüyorum.

Ha, tamamen bu kamu kurumu kaldırılır, o tamamen başka bir konudur. Ama varsa, vatandaşın gözünde ezik görünmesine izin verilemez.

Saygılar.

.

(Bir de; Ben kişisel olarak, din işleri ile ilgili birimde görev yapan bireylerin ücretsiz görev yapmaları gerektiğini düşünmüyorum. Bu durum, devlet idaresini elinde tutana bağlılık ve kayırma olarak geri dönüyor olabilir belki, ama bu insanların da geçindirmek zorunda oldukları aileleri ve sorumlulukları var.)
En altta yaptığın ekleme dışında yazdıklarını tamamen gayrı ciddi buluyorum...

''Bizim toplum böyle bir toplum, bu makam arabası da gayet normal'' gibi bir zihniyet kusura bakma ama kabul edilir bir zihniyet olmadığı gibi bu zihniyet sahiplerinin bu toplumun zararına çalıştığını düşünüyorum. Elin hıristiyan bakanı Meclis' e bisikletle giderken dünyada en çok makam arabası bulunan yoksul ve müslüman (!) bir ülkedeki bu rezil durumu kabul edebilmek nasıl mümkün oluyor anlamıyorum bile...

Koca (!) papa bile eski bir Renault Clio' ya biniyorken hem de...

Hala ironi yapıyorsun diye düşünmek istiyorum...

Eklediğin son paragraf şöyle:

Alıntı:
(Bir de; Ben kişisel olarak, din işleri ile ilgili birimde görev yapan bireylerin ücretsiz görev yapmaları gerektiğini düşünmüyorum. Bu durum, devlet idaresini elinde tutana bağlılık ve kayırma olarak geri dönüyor olabilir belki, ama bu insanların da geçindirmek zorunda oldukları aileleri ve sorumlulukları var
Ben dindar falan olmamakla birlikte Kuran' ın emirlerini çok iyi biliyorum.

Kuran' da açıktır:

Kuran / Yasin / 21 ''Sizden ücret isteyenlere/alanlara uymayın!''

Kast edilen din işleridir. Kuran dinden para kazanılmasına tamamen karşıdır. Din işleri için hem para alana hem de o işi yapanlara para verene karşı çıkmış ve emri açıkça ''bunlara uymayın'' diye koymuştur.

Elbette din adamları da geçinecek...

Ama asla ve asla dinden geçinmeyecek!

Hiçte zor değil.

İnsanlar dini bilgileri üzerinden sertifika alabilirler...

Mesela adam mahallenin bakkalıdır... Sabah dükkanını açmadan camiye gider, ezanı okur, namazı kıldırır ve sonra da gider bakkalını açar... Öteki namazı mahallenin bir diğer emeklisi, ardından geleni durumu müsait olan başka biri de kıldırabilir...

Hatta bu ülkede emekli olduktan sonra uğraşsız kalıp canı sıkılan bir yığın insan var... Bu insanlar bu işleri gönüllü olarak hayır için yapabilirler ama bu din kurumu hayır için din işi yapılamasının önündeki en büyük engeldir.

Para, mevki, maaş ve lüks için din hizmeti verilmez. Yukarıda da yazdım; bu dinen yasaktır. Maaşlı bir imamın cemaati olunmaz, onun arkasında namaza durulmaz, vaazi, dinlenmez!

Paralı imamın imamlığı, o imamın arkasında saf tutanın namazı dinen kabul olmaz!