Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.05.15, 00:34   #23
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 989
Ettiği Teşekkür: 46046
Aldığı Teşekkür: 39622
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı’nın Arabasını Savundu!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Peygamber dönemi ile günümüz şartlarını mı kıyaslıyorsun?

* * *

Diyanet'in hangi şartlarda, neden kurulduğunu da biliyorsundur. Atatürk'ün yaptığı en akıllıca işlerden biridir.

Ayaklar biraz yere değmeli...
Atatürk' ün Diyanet' i hangi amaçla kurduğunu daha bir kaç gün önce yazmıştım.

Ancak onun ölümünden sonra dini din bezirganlarının elinden almak için kurduğu Diyanet zamanla din bezirganlarının en rezil kurumlarından biri oldu... Keza imam hatipler ve ilahiyat...

Bugün din işlerinin ücretsiz yapılamsı önünde tek bir engel varsa o da din bezirganlarıdır. Başka hiç bir engel yoktur.

Ve madem para olmadan din işleri yapılmıyor, o zaman kim din işleri istiyorsa parasını da onlar karşılasın.

Öyle herkesten vergi alıp dar bir kesime yalakalık hizmeti verilmesini kabul etmiyorum.

Parasız din işi olmuyorsa?

O zaman bu İslam dini çoktan iflas etmiştir.

Ha bana kalırsa etmiştir de...