Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.05.15, 16:05   #25
SoRGeNTe
Gerçek Üye

SoRGeNTe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 12
Ettiği Teşekkür: 4302
Aldığı Teşekkür: 3762
Rep Derecesi : SoRGeNTe muhteşem bir gelişmedeSoRGeNTe muhteşem bir gelişmedeSoRGeNTe muhteşem bir gelişmedeSoRGeNTe muhteşem bir gelişmedeSoRGeNTe muhteşem bir gelişmedeSoRGeNTe muhteşem bir gelişmedeSoRGeNTe muhteşem bir gelişmedeSoRGeNTe muhteşem bir gelişmedeSoRGeNTe muhteşem bir gelişmedeSoRGeNTe muhteşem bir gelişmedeSoRGeNTe muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Türban Nedir?

Türban hakkında ne düşünüyorsunuz?
Türban günümüzde kutuplaşma konusunda erkeklerin sakal, bıyık boyları nasıl hangi dini mezhepten olduklarının simgesiyse türbanda öyledir. Kimisi içine bone takar, kimisi huni benzeri birşey( o uzay mekiği görünümünü nasıl verdiklerini başka türlü adlandıramıyorum)
Türban cinsiyet ayrımcılığı mı?
Türban cinsiyet ayrımcılığı olmaktan yıllar önce çıktı artık türban "bizden" ya da "onlardan" gibi kavramların gelişmesi konusunda ayrımcılık sebebidir.
Türban bürünmek yobazlık mı?
İnanç başka şey, göz boyamak, beyin yıkamak ayrı. Öncelikle bunları ayırt etmek lazım. Anneannem hacı(yaklasık 50 yıldır) Evde tülbent sokağa çıkarken de ipek eşarplarını kullanır. (Çene altından düğüm atar.)
AKP zihniyetinin bir ürünü mü?
Akp'den önce de türban vardı. Hatta kara çarşafta vardı. Ama iş bu kadar politik değildi.
Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün annesinin de kapalı olması hakkında ki fikirleriniz nedir?
Asla Atatürk'ü bu konuya malzeme edilmesine tahammül edemediğim için yorumları okurken cevap hakkım olduğunu düşündüğümden ankete katıldım. Eğer Atatürk olmasaydı bu anketin konusu türban değil "nasıl oluyor da bazı kadınlar başı açık ulu orta geziyor?" diye tartışıyor olurduk.
Annesi kapalı olan var mı?
Anne tarafımda da baba tarafımda da tek başı kapalı kişi var o da anneannem
Kapalı kadınlara karşı olmakta bir çeşit yobazlık değil mi?
O onun seçimi bu benim. Ne onların beni yargılamasına izin veririm ne de ben başörtüleri konusunda yorum yaparım. Sadece doğruluğuna inandığım şeyi savunurum.

Kapalı veya açık gözetmeksizin hümanistce yaşamak mümkün değil mi?
Bir elin parmakları bile aynı değilken bu konuya pek mümkünmüş gibi bakamam.
SoRGeNTe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz SoRGeNTe'in Mesajına Teşekkür Etti.