Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.05.15, 21:21   #36
Livan
Tam Üye

Livan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1
Ettiği Teşekkür: 225
Aldığı Teşekkür: 1354
Rep Derecesi : Livan muhteşem birisiLivan muhteşem birisiLivan muhteşem birisiLivan muhteşem birisiLivan muhteşem birisiLivan muhteşem birisiLivan muhteşem birisiLivan muhteşem birisiLivan muhteşem birisiLivan muhteşem birisiLivan muhteşem birisi
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı’nın Arabasını Savundu!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Redwine Mesajı göster
Tayyip mitingte "CHP asgari üzcreti 1500 TL yapacakmış..." diyor...

Kalabalık "YUUUUUUUUU..." diye bağrıyor...

Karikatür gibi dimi...

Acı bir gerçek...

Resmi bulursam eklerim...
Bir kral varmış. Kralın bir de halkı varmış. Halk ama ne halk. Kral yüklüyomuş vergiyi halka. Anan var mı? Var. Vergisini öde. Baban? O da var. Vergisini öde. Her ay, her yıl bir başka vergi. Halktan tık yok. Kuzu kuzu vergilerini öder, yüzlerini dahi ekşitmezlermiş krallarına karşı. Kral arada bir halkın önüne çıkar, onlara var mı bir şikayetiniz diye sorarmış. Bir allahın kulundan tek bir şikayet yok.

Kral bu durumdan az bi rahatsız olmaya başlamış. Ben kral mıyım, çoban mıyım belli değil demiş kendi kendine. Ne biçim halk bu demiş. Her allahın günü bir vergi yüklüyorum, gıkı çıkmıyo bu halkın demiş.

Halkın geçim kaynağı tarımmış. Her gün sabah kalkar, kasabalarının önündeki bir ırmağın köprüsünden karşıya geçer, tarlalarında bahçelerinde çalışır, akşam aynı yoldan geri dönerlermiş. Adamlarını çağırmış kral. Demiş ki, sabah insanlar işe giderken, akşam işten dönerken, köprünün başında bekleyeceksiniz. Karşıya çalışmaya giden herkesi bi güzel döveceksiniz. Akşam da aynı şekilde evlerine dönenleri köprünün başında iyi bi dövüp öyle göndereceksiniz demiş. Kralın adamları göreve başlamışlar. Halk sabah akşam, işe giderken, işten dönerken dayak yemişler. Günlerce böyle devam etmiş. Kral halkın tepkisini bekliyomuş. Belki 'bıktık usandık dayak yemekten. Ne biçim kral bu? Zulmediyo bize' derler, şikayet ederler diye. Günler, aylar derken, her şey nafile. Halktan bir kelime şikayet yok.

Kral halkın karşısına geçmiş bir gün. Belki şikayet eden biri çıkar ümidiyle. Ey halkım, nasılsınız iyi misiniz? İçinizde şikayeti olan biri var mı diye seslenmiş. Halkın içinden biri el kaldırmış. Benim bir şikayetim var sayın kralım demiş. Kral, oh be demiş, şikayet eden biri çıktı sonunda. Buyur, nedir şikayetin söyle demiş kral. Adam, 'sayın kralım, sabahları dinlenmiş oluyoruz onun için pek bir sorun olmuyo ama, akşam iş dönüşü çok yorgun oluyoruz. Köprünün başında dayak yeme sırasında çok kuyruklar oluyo ve çok yorgun olduğumuz için uzun süre beklemek zor geliyo. İşten eve dönmemiz çok zaman alıyo aynı zamanda. Köprünün başındaki dövmekle görevli adamlarınızın sayısını biraz artırsanız ve daha erken sıra gelse çok iyi olacak.' ))