Tekil Mesaj gösterimi
Eski 14.05.15, 00:15   #48
Ekin
Moderator

Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1175
Ettiği Teşekkür: 30788
Aldığı Teşekkür: 40437
Rep Derecesi : Ekin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Kotu Cocuk
Standart Cevap: Türban Nedir?

Başlığın ve soruların itici.

Bende eksik kalmayayım bir iki kelam edivereyim dedim.

Senin kardeşin annen bacın ne bileyim komşu teyzen yani senin benim bizim çevremizdeki örtünenler ile siyasete alet edilen başörtüsü arasında fark var.

Kimileri çıkarları için bizlerin ve çevremizdekilerin temiz duygularla örttükleri örtüyü kendi siyasi amaçlar için kullanıyorlar.
Kimileride aynı siyasi çıkarlar için bu temiz örtüyü başlarına örtüyorlar.

Yani devir çıkar devri.

Türban bizlerin kullandığı bir terim değil zaten. Bizde başörtülü ve başörtüsüzler var.

Bu sıkıntı 12 eylül darbesiyle başladı veee onca yıldan sonra akpyi zirveye çıkartmak için kullanılan iyi bir araç oldu. Herşey kurgulanmış gibi. Bazen paranoyak olduğumu düşünüyorum.

Sen ve çevrendekiler onlardan olmadığınızın bilincinde olduğunuza göre sıkıntı yok. Ben örtülülere ve örtünenlere hiçbirşey demiyorum. Ama örtündükleri için ücret alan insanlar var. Ben bazılarına hayretle bakıyorum. Bu insan nasıl tesettüre girmiş. İşte bazı kimliksizler var hayatımızda. Siz onlardan olmadığınız sürece ve dini inancınız için örtünüyorsanız çevreniz zaten sizi onlardan ayıklayacaktır. Eninde sonunda hepimiz bir beyaz çarşafa dolanıp gönderileceğiz.

İslamiyette yapılması gerekenler Allah rızası için yapılır. Herşey Allah rızası içindir.

Fikrim zikrim bu teşekkürler....

Ekin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Ekin'in Mesajına Teşekkür Etti.