Tekil Mesaj gösterimi
Eski 14.05.15, 19:55   #56
Boray
Gerçek Üye

Boray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 109
Ettiği Teşekkür: 407
Aldığı Teşekkür: 3102
Rep Derecesi : Boray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Bulutlarda
Standart Cevap: Türban Nedir?

Trabzonluyum, köyde bir çok akraba yazmasını takar, özel günlerde de sanırım türban denilen örtüyü takıyorlar. Sülalecek Chp'li bir aileye sahibiz. Yani elbette siyasi simge olarak kullanan vardır ancak ben bunların münferit olduğunu düşünüyorum.

Bu türbanın siyaseten kullanılması onu kullananların değil hükumetin suçudur. Bunu hükumete koz olarak veren Deniz Baykal gibilerin suçudur bana kalırsa.

Atatürk konusuna gelirsek. Kıyafet konusunda haklı bir devrim yapmıştır ancak günümüzde ben bir insanın giyimine siyaseten karışma hakkını kendimde bulamam. İnsanlar da benim küpe takmama ya da sakal bırakmama karışmamalı. Ki 1930'lu yıllarla 21. yüzyılı kıyaslamak çok mantıksız. Her şeyi tarihine uygun incelemek lazım.
Boray isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Boray'in Mesajına Teşekkür Etti.