Tekil Mesaj gösterimi
Eski 15.05.15, 01:46   #61
Altair
Üye

Altair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 3
Ettiği Teşekkür: 79
Aldığı Teşekkür: 460
Rep Derecesi : Altair muhteşem bir gelişmedeAltair muhteşem bir gelişmedeAltair muhteşem bir gelişmedeAltair muhteşem bir gelişmedeAltair muhteşem bir gelişmedeAltair muhteşem bir gelişmedeAltair muhteşem bir gelişmedeAltair muhteşem bir gelişmedeAltair muhteşem bir gelişmedeAltair muhteşem bir gelişmedeAltair muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Türban Nedir?

Türban konusunda sadece şunu düşünürüm; isteyen taksın istemeyen takmasın kime ne ?

Türkiye'de bu konunun mesele olmasının nedeni, herkesin malumu olduğu üzere, siyasilerin siyasetten çok din tüccarlığı yapmasıdır. Sağ olsun, bunlara çanak tutan ve ekmeklerine yağ süren, karşı cenah da var bol miktarda. Gerçi, artık eskisi gibi değiller ama yine de geçmişte yapılan hataların ceremesi, zaman zaman çekiliyor.

Akp ile türbanın bir alâkası yok. Akp, türbandan nemalanan bir parti sadece, öncülleri gibi.

Zübeyde Hanım'ın zamanına göre çok normal kıyafetler.

Kapalı kadınlara karşı olan garip kişilikler de vardır elbette ama ben, çoğunluğun kapalı kadınlardan ziyade; kapalı kadınların "Atatürk karşıtı bir zihniyeti" temsil ettiği düşünüldüğünden, o zihniyete karşı olduğunu düşünüyorum. Ancak bu da genellemeye neden oluyor. Genellemeler de bir şeyin doğruluğuna ya da haklılığına delil olamaz.

İnsanın olduğu yerde hümanizme yer yok diye düşünüyorum