Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.05.15, 10:53   #4
Bursalı68
Tam Üye

Bursalı68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 8
Ettiği Teşekkür: 626
Aldığı Teşekkür: 1116
Rep Derecesi : Bursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyor
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Renault İşçileri Üretimi Durdurdu! Direnişe Başladı.

Merhaba,

Bosch fabrikası işçileri ile aynı haklar diyorlar...6 ay 1 yıl içerisinde Bosch fabrikasında işçi kıyımı yapılmayacağını kim bilebilir...? Bulacaklar belli bir kulp veya yoğun amir baskısı ile yıldırma politikası...Sonuç ya işten çıkma ile yada çıkarılma ile neticelenecek...Bu dediklerim ihtimaller...Bu ihtimallere ulaşma nedenim, önceki yıllar ve bizdeki sendikaların SARI SENDİKA olmaları...!

Bir çok büyük firma, çekirdek kadrosunu, işi bilen-yöneten kadrosunu ayrı tutar ve gider iş ile ilgisi dahi olmayan, sadece DÜŞÜK ÜCRETE razı olanları işe alır, üretim hattına verir...O üretim hattındakiler GÖZDEN ÇIKARILABİLECEKLER LİSTESİNDEDİR her zaman...! Maalesef bu ülkede durum bu...

Devletin vergi vukuatı apayrı bir durum...Devlet o fabrikaların ürettiği araçlar üzerindeki %100 ü geçen vergileri kaldırsa ne olacak...? Araç daha mı pahalıya mı satılacak...? Hayır...Fabrika fiyatına yakın bir fiyata yine...Yani firmanın gelirinde şu ana göre çok bir değişiklik olmayacak...Ancak arz-talep dengesi değişir de üretim sayıları ikiye, üçe katlarsa firma gelirinde tabii ki değişiklik olacak...Peki bu durumda işçinin gelirinde değişiklik olacak mı...? Hiç sanmıyorum...Aynı tas, aynı hamam aynen devam...!

Ne zaman ki ÖRGÜTLÜLÜK BİLİNCİ değişik ve sendikalar gerçek anlamda işlevini yerine getirmeye başlar, işte o zaman bir şeyler değişir çalışanlar açısından...Yoksa daha çok bu tarz haberler izler dururuz...

Sağlıcakla kalınız...
8 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.