Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.05.15, 19:19   #13
Bursalı68
Tam Üye

Bursalı68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 8
Ettiği Teşekkür: 626
Aldığı Teşekkür: 1116
Rep Derecesi : Bursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyor
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Renault İşçileri Üretimi Durdurdu! Direnişe Başladı.

Merhaba,

Boray arkadaşımız işçilere destek olmuş, gerçekten çok güzel...Ben olamadım...Dün tam Renault kavşağına denk geldim, yanlışlıkla, 100 mt yi yaklaşık yarım saatte ancak gidebildim araçla...Trafikteki tıkanıklığa her zaman saydırırdım, ancak dün saydırmadım...Öyle veya böyle haklı gerekçeler...

Yüzlerce, binlerce yıldır olan köleliğin 21.yüzyıl versiyonunun ismi " İŞÇİ " dir...!

İstisnalar olsa da işçi çok iyi durumda değil...

Asgari ücret alan bir işçi, belediye otobüsüne de, tramvaya da, dolmuşa da...ÜCRET ÖDEYEREK biniyor...

Bursa gibi hayatın pahalı olduğu bir şehirde asgari ücreti geçtim, 1.500 TL ile bile geçinemezsiniz...! 1 kg patatesin 5 TL olduğu bir dünyadan bahsediyoruz...O yüzden şu anki asgari ücrete " GELİR, İYİ BİR GELİR, KÖTÜNÜN İYİSİ " gözüyle bakmaktan vazgeçmeliyiz...Bir köleye yasal olarak çalışma zorunluluğu getiren ücretten başka bir şey değildir şu anki asgari ücret...Yani...: " Sana çalıştığının karşılığı ( asgari ücreti ) ödüyor muyum, ödüyorum, sen de işini yapmaya mecbursun " dayatmasıdır bu...!

Renault'taki eylemi yasal olsun olmasın sonuna kadar destekliyorum...Bizim insanımız da İNSANCA yaşayabilecek asgari ücreti alabilmelidir...

Yukarıda söylediklerim, RENAULT, TOFAŞ, BOSCH, FORD...v.s. gibi tepe firmalar için...Daha alttaki firmalardaki çalışma şartlarına bakın, OTURUR AĞLARSINIZ...!

Sağlıcakla kalınız...
6 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.