Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.05.15, 18:20   #10
Livan
Tam Üye

Livan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2015
Yaş: 48
Konular: 1
Mesajlar: 399
Ettiği Teşekkür: 243
Aldığı Teşekkür: 1511
Rep Derecesi : Livan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyor
Ruh Halim: none
Standart Cevap: "Her Gün Ortalama 15 Genç Ölüyordu!" | Rahmi Turan

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Şu solcu diye geçinen yazarlar cuntacı yazılar yazınca kafayı yiyecek gibi oluyorum...

Sağ-sol kavgası varmışta...

Kan gövdeyi götürüyormuşta...

Kardeş kanı dökülmesini engellemek gerekiyormuşta...

...

Geçiniz!

O kanları ABD ve onun uşağı faşist Kenan Evren, Amerikancı cuntaya meşruiyet kazandırmak için döktürdü.

Her kim ki Kenan Evren denen Amerikan uşağını savunur, iyi bilmelidir ki bu ülkede bölücülüğü ve gericiliği tam da ABD' nin istediği gibi hortlatan odur.
Şimdi Aristo öyle bir yazmış ki, Aristo'ya kısmen (tamamen değil tabi), karşı çıksam fena halde suçlanmış hissedicem kendimi.

'Kenan Everen kan döktürdü.'

'Kenan Evren cunta lideriydi.'

'Kenan Evren Amerika'nın emellerine hizmet ediyordu.'

Aristo'nun gördükleri bunlar.

Birlikte düşünelim şimdi. Seksen öncesi, Kenan Evren genel kurmay başkanı mı? Evet. Sağ sol çatışmalarını ve kan dökülmesini önlemek Genel Kurmay Başkanı'nın görevi midir? Hukuki ve idari açıdan, genel kurmay başkanının böyle bir görevi olabilir mi? Genel kurmay başkanına böyle bir yetki ve sorumluluğu veren hukuki ve idari dayanağımız ne olabilir? Hükümet var, meclis var, valiler var. Genel kurmayın işi değildi.

Kenan Evren cunta lideriydi. Bu doğrudur. Başka bişey beklenebilir miydi? Parti kurup Demirel ve Ecevit'e muhalefet mi yapmalıydı? Sağcısıyla solcusuyla, türküyle, kürdüyle, alevisiyle sünnisiyle bu ülke halkının yüzde doksanikisi cunta liderine oy verdi. 'Efendim, oy vermeye zorlandı.' Nasıl yani? Otuz beş senedir, 'Kenan Evren'e oy vermem için beni zorladılar' diyen birine rastalıdınız mı? Çevrenizde, gazetelerde, televizyonlarda, 'beni zorladılar' diyen bir allah kulu çıkmaz mıydı otuzbeş sene zarfında? Doğru söyleyeni bırakın, yalan söyleyen bile çıkmadı beni zorladılar diye.

'Kenan Evren'in Amerikancı olması'nı nasıl anlamak lazım, bilemiyorum. Bildiğim bir şey var ki, bu ülkede, sağdan, soldan, ortadan, ortanın sağından, ortanın solundan, Amerikancılıkla suçlanmayan bir lider yoktur. Erdal İnönü bile Amerikancılıkla suçlandıysa bu ülkede, yapacak bişey yok demektir. Nasıl ki, akp'liler kendileri gibi düşünmeyen herkese paralel diyorlar, bizim cenah da kendisi gibi olmayan herkese Amerikancı diyo. Rakım aynı rakım, huy aynı huy.

Kenan Evren'e rahmet dilemek içimden geliyo, ama, 'bir onlardan bir bunlardan' sözünü hatırlıyorum. Başka bir şeyi de hatırlıyorum; Kenan Evren cumhurbaşkanı. Siyasi partiler kuruluyo. O arada Erdal İnönü'nün partisi kuruluyo. Erdal İnönün partisinin dosyası onaylanmak üzere Evren'in önüne geliyo. Evren, dosyaya hiç bakmadan, 'alın bunu götürün, olmaz, İnönü yapamaz...!' diyo. Bunu televizyonda kendi ağzından dinlemiştim Evren'in. Sarsılmıştım tabi. Cumhurbaşkanının böyle bir tavrı olabilir mi? Yapar, yapamaz... Ne biçim iş bu?

Deveye sormuşlar; 'inişi mi seversin çıkışı mı' diye. 'Bu yolun düzü yok mu' demiş. Sadece 1979 yılında, bir yıl içerisinde, sokak ve üniversitelerdeki çatışmalarda ölenlerin sayısı yaklaşık 800 kişi. Ecevit'in, Erbakan'ın, Türkeş'in, Demirel'in hiç suçu yok sanki. Cenazeleri görkemli. Neden? Çok basit nedeni. Onların gazeteleri ve televizyonları var. Kenan Evren'in yok.

Son olarak, bir slogan yazmak isterim. İnsafsız bilginin sonu diktatörlüğe, bilgisiz insafın sonu da köleliğe varabilir.
__________________
Livan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Livan'in Mesajına Teşekkür Etti.