Tekil Mesaj gösterimi
Eski 17.05.15, 15:09   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21781
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Karma Ekonomi

KARMA EKONOMİ
(SOSYAL DEVLET DÖNEMİ)

Kurtuluş savaşı verilmiş ve kazanılmış, 12 milyon insan, çizilmiş mısak-ı milli sınırlar içinde, yokluğun yoksulluğun hüküm sürdüğü, zirai üretim için bir çok yerde olmayan imkanların yanında, karasapanın dahi güç bulunduğu, motorize birliklerle, uçaklarla savaşa giden Avrupa ve Amerika'nın var olduğu dünyada ve dönemde ülkesinde 3-4 tane Traktörün dahi olmadığı zamandan Atatürk'ün söylemini büyük bilinç ile hatmettiğimiz Cumhuriyet 10. yılına gelinmiştir. Bir övünç kaynağı ve Türk'ün kendine özgü hasletlerine vurgu yaparak, az zamanda çok büyük işler yaptık diyerek başlamıştır 10. yıl tarihi söylemine. En büyük başarıyı çalışkan olan Türk milletine Ordu millet elele çalışmasına, Türk zekasına, çalışkanlığına bağlayarak yurdun dört bir yanını demir ağlar ile örmüş, bacaları tüten fabrikalar ve üretim tesislerinin varlığı görülmeye başlanmıştır.

Atatürk nazarında; "Türk milleti zekidir, Türk milleti çalışkandır!" Yapılanlar ile "Türk Öğün, Çalış, Güven." Demiş ve mensubu olduğu milletini üstün hasletlerinden dolayı taltif etmiştir. Atatürk tüm Türk içerikli söylemlerinde ırkçılık esasına dayalı bir düşünce içinde olmamış, zaten Türkiye Cumhuriyeti devletini kuranlara Türk denir Anayasal vurgusu ile Atatürk milliyetçiliği dediğimiz milliyetçiliğin temelini atmıştır.
Ne diyordu? 10 yıl söyleminde Atatürk!

Türk Ulusu !
Kurtuluş Savaşı'na başladığımız 15'inci yılındayız. Bugün cumhuriyetimizin onuncu yılını doldurduğu en büyük bayramdır.
Kutlu olsun!


Atatürk ölümünden önce ve sonra kalkınma için hedeflenen karma ekonomi ile bacaları tüten fabrikalara, limanlara, hava ve deniz yollarına, buralarda kullanılan araç ve gereçlere kavuşulmuş, "Atatürk; İstikbal Göklerdedir" demiş, Askeri ve Sivil havacılıkta ataklar yapılmış, TSK'da savunma adına her yıl modernizasyonlar yapılmış, İktisat kongreleri düzenlenmiş, yön verici yönergeler belirlenmiş ve 1950-1960 Adnan Menderes dönemi sayılmaz, 2002-2015 İmam Recep Tayyip Erdoğan kayıp ve Türkiye adına yitik dönemi sayılmaz ise hatalar ve sevaplar ile son günlere gelinmiştir.

Tüm Cumhuriyet dönemi kazanımlarını Türk milletine kazandıranlara bir takım soysuzlar dilinde ve söylemlerinde iki ayyaş nitelemesi, ilkelerine kazandırdıklarına nankörlüğün ötesinde hıyanettir.
Sosyal ve iktisaden kalkınmada karma ekonomi=Halk ve Devlet el ele işbirliği, yerinde zamanında Halk Devlet ortaklığı!= KARMA EKONOMİ.

Atatürk 19 yy. boyunca İngiltere, Avrupa, Japonya, ABD, Rusya, balkan ülkelerinde yaygın ve uygulama alanı bulan klasik kapitalizme, Marksist ideolojik doktrinlere itibar etmemiş, ülkesinin idaresinin demokratik parlamenter sistem içinde hürriyet, bağımsızlık içinde mülkiyet hakkını reddetmeden, "KARMA EKONOMİ" olacağında karar kılmıştı. Sosyal devlet ilkesinin, sosyal yaşam ilkesinin kalkınmada bu ekonomi modeli ile vucut bulacağına inanmış, tüm Cumhuriyet dönemi boyunca yitik ve kayıp yıllar hariç, özellikle son 13 yıldır sata sata bitirilemeyen milli değer ve tesisler böyle kazanılmıştır.

Atatürk ölümünden çok sonra kendisine bir söylem edinen soygun ve vurgun savunucusu dünya kapitalisleri "bırakınız geçsinler, bırakınız yapsınlar" para ve ekonomi politikaları ile devletlerin mülkiyetinde olan tesis ve kazanımların özele transferi ile "Yeni Dünya Düzeni" adını almıştır. Kapitalist düzen içinde var olması düşünülen sosyal düzen yerini seçkincilere, sermayedar sınıfın halk üzerinde baskısına ve nihayet mutlu azınlığın halkı sömürmesine varmış, liberal sistem içinde olması var sayılan eğitim, sağlık, konut, milli savunma yerini sömürgeci zihniyetli kapitalistlerin çok kazanma, haksız kazanma hırslarına feda edilmiştir.

"Atatürk 10. yıl söyleminde diyorki; Türk ulusunun karakteri yüksektir. Türk ulusu çalışkandır. Türk Ulusu zekidir. Çünkü Türk Ulusu, ulusal birlik ve beraberlikle güçlükleri yenmesini bilmiştir. Çünkü Türk Ulusunun yürütmekte olduğu yükselme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, müsbet bilimdir. "

Türk milletinin en büyük düşmanı, Atatürk'ün söyleminde belirttiği gibi kafalarda şekillenen müspet ilim meşalesinin tezahürlerine toplum içinde karşıt olan yobazlar, dinciler, dinbazlar, Din, Allah, Kur'an ile aldatanlar, günümüzde meydan meydan gezip elinde kuran ile siyaset yaptığını sanan gafillerdir.

17.05.2015 - Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.