Tekil Mesaj gösterimi
Eski 17.05.15, 21:02   #19
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 295
Ettiği Teşekkür: 34734
Aldığı Teşekkür: 14818
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Renault İşçileri Üretimi Durdurdu! Direnişe Başladı.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Emir Bircan Mesajı göster
Doğru ben öğrenciyim kendi paramla geçiniyorum bende işçiyim garsonluk yapıyorum bakıyorum az maaş mı veriyor çalışmıyorum eğer onlarda o fabrikaya destek vermeseydi çalışarak o fabrika bunu yapamaz dı bende işçiyim cafe de barda 1700 2000 lira para alıyorum ama bana az para verdiler diye hiç isyan etmedim oyle bi hakkımda yok çünkü adam sözleşme yapıyo baştan anlaşıyosun eğer memnun değilsen çıkıp gidiceksin
@Emir Bircan,
Emek nedir?
Emek mi üstündür, sermaye mi?
Artı değer nedir?
Nasıl hesaplanır?
Konularında bilgin var mı?
Sonra halkın büyük bir çoğunluğu 950 liralık asgari ücretle çalışıp 2-3 çocuklu ailelerini geçindirmeye çalışırken, sen (19 yaşında) 1700-2000 tl (asgari ücretin iki katı) maaş alıyorsun ve hiç ''az veriyorlar'' diye isyan etmedin ha?
Öncelikle aldığın para işçilerin bir çoğunun maaşından fazla, ikincisi de yaşın küçük (belki de bekarsın), masrafın az ,iş değiştirmen kolay...
Hani şöyle bir laf vardır:
''Bekara karı boşamak kolay gelir!'' senin ki o hesap.
Sen önce iş yerine git;
''Bana verdiğiniz maaş fazla, asgari ücret istiyorum 950 tl yeter!'' de, iki üç çouk okut veya evlendir.
Ondan sonra biraz düşün ve o zaman işçileri eleştir.