Tekil Mesaj gösterimi
Eski 18.05.15, 10:41   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Yüzde 52 ve Bir Algılama

YÜZDE ELLİ İKİ VE BİR ALGILAMATakip edenler biliyordur. Mısır devrik Cumhurbaşkanı Mursi idama mahkûm edildi. Türkiye’de bu durumdan tırsan, kendilerine bir gönderme gibi kabul eden zihniyetler çıktı. Meydanlarda idam kararını telin eden konuşmalar yapıldı. Şu an mevcut Akp başbakanı gibi görünen Davut’un oğlu Ahmet bir seçim meydanından höykürerek ve yiğitlenerek Türkiye’de % 52 oyla gelenlere dokundurmayacaklarını, yargılamayacaklarını ifade ederek, korkularından kaynaklanan deşarj ile rahatlamaya çalıştılar.


Bu endişeler nedendir? Neden korkulmaktadır?Makamınız işgal ettiğiniz kamusal mevki ne olursa olsun, kimse suç işleme ayrıcalığına sahip değildir. Her ne kadar Türkiye hukuk devleti ilkesini 13 yıldır iğfal etse de, yine de hukuk üstünlüğünü uygulayacak yeri zamanı geldiğinde suç varsa karşılığında cezasını verecek olacaktır.


Kişiler siyaseten iktidar olduğu süre içinde üzerine yemin ettikleri Anayasa’yı tebdil ve tağyir suçu işliyorsa, bu gün işgal ettiği makam için Cumhurbaşkanı görev ve yetkileri, ne zaman nerede sorumsuz olacakları tebdil ve tağyir etmeye çalıştıkları Anayasa’da yazıyorken, işgal ettiği makamın sorumluluğunun bilincinde olunması ile sorumsuzdur.


Cumhurbaşkanları yargılanamaz hükmü tevil yöntemi ile yanlış yorumlanıyor.. Türkiye Anayasa ve kanunlarına göre Cumhurbaşkanları yargılanabilir. Yeter ki hukuk adamları, devletin temel nizamı sayılan ilkelerin, devletin kuruluşuna özgü esasların yok edilmeye çalışılmasını, göz ardı edilmesini vatana ihanet kabul etsin. Pek ala yargılanırlar.


Ayrıca böyle bir hukuk düzeni demokrasiye inanmış, hukuk ilkelerini ve üstünlüğünü içselleştirmiş hiçbir medeni ülkede yoktur. Bir makamı işgal eden kişi her gün meydanlarda bulunduğu makamın farkında olmadan Anayasal suç işleyecek, o makama gelmeden önce hakkında yüzlerce yolsuzluk isnadı ve parlamentoda dönem sonuna bırakılmış yolsuzluk dosyaları olacak, bulunduğu makamda sorumsuz olması nedeni ile yargılanamayacak! Bunlar ancak aşiret devletinde olur, muz Cumhuriyetlerinde olur.


Türkiye’de hukuk ve hukuk adamlarının bazıları deforme olsa da, uymayı vaat ettiği AB ve BM hukuk normları vardır. Suç ve Ceza ikiz kardeş gibidir. Biri varsa öbürü de mutlaka olacaktır. Kişiye özgü, zümreye özgü, partilere ve partizanlara özgü hukuk, seçkinler hukuku olur ki Türkiye son 13 yıl tahribatına rağmen bunları aşmıştır.
 

18.05.2015
Mustafa AKTEN
 
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.