Tekil Mesaj gösterimi
Eski 18.05.15, 19:08   #26
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,410
Ettiği Teşekkür: 34724
Aldığı Teşekkür: 14833
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: "Her Gün Ortalama 15 Genç Ölüyordu!" | Rahmi Turan

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
12 Eylül devlet eliyle kan döküp, zulüm yaparak ortamı yatıştırdı mı?
Hayır!

Sonra ne oldu?
Başımıza bu sefer de PKK belası çıktı!
Kim çıkardı?
Yine Amerika çıkardı...


Daha daha ne oldu?
Başımıza bir de siyasi islam ve Yeşil Nesil belası çıktı...
Kim çıkardı?
Yine Amerika...


Akan kan durdu mu?
Hayır!

12 Eylül sonrasında, 12 Eylül öncesinden daha fazla kan aktı ve akıyor...

12 Eylül sonrasında ise aralarında çok sayıda askerin de olduğu 40 bin kişi öldürüldü.

Amerika içsel bir olgu olmaya devam ettiği ve bu ülke Amerika' ya söz vererek işe başlayan hükümetler tarafından yönetildiği sürece ne akan kan duracaktır, ne de bu ülke bölünmekten kurtulabilecektir...
Sevgili @Aristo,
Yazdıklarında yerden göğe haklısın ama görüyorum ki tartışma kısır bir döngü halinde devam ediyor.
Bu nedenle daha fazla uzatmaya gerek yok bence.
Yukarıda alıntıladığım bölüm konunun özeti aslında;
Amerika gibi (sömürgeci) kapitalist bir ülkenin kuyruğuna (kıskacına) takıldıktan sonra (burnumuzun b.ktan kurtulması) iflah olup, onurlu, bağımsız bir politika yürütüp, huzurlu ve barış dolu bir ülke olmamız mümkün değildir.

Yorumlarından anladığım kadar, sen de, ben de diyoruz ki;
1980 Öncesi Tüm Dünya'da yükselen ''SOL AKIM''ın önünü kesebilmek, engelleyebilmek için, AMERİKA ve onun içerideki işbirlikçileri, Deniz Gezmiş'in izinden giden SOL GENÇLİĞİN KARŞISINA,
Türkiye'nin askeri ve emniyet gücü ve iktidar yapısı SAĞ GÖRÜŞLÜ DEĞİLMİŞ (yetmezmiş) gibi,
gençlik içinden (kendilerine ülkücü ismini veren) MİLİTAN MİLİS GRUP YETİŞTİRDİLER.
Basitçe açıklamak gerekirse.
Sol grubun amacı, Amerikadan bağımsız Sosyalist bir devrim yapmakken,
Ülkücü grubun amacı; Mevcut Amerikancı düzenin devamını sağlamak ve sol gruplarla mücadele etmekti. (Bu gün bile, her sol tanjantlı gösteriye müdahale etme gereksini hissederek Amerikancı amaca hizmet etmektedirler.)
Daha sonra, Sol grup karşısına ülkücü grubun çıkarılması yetmemeiş olmalı ki, yeşil kuşak projesi ile dinci gruplarda çıkarılmıştır.
Amerika ve işbirlikçileri, (senin de örneklediğin gibi) bir çok cinayet ve katliamlar planlayarak bu grupların birbirini kırmasını sağlayarak, 1980 darbesine zemin hazırlamışlardır.
Yine senin de belirttiğin gibi:
Sol gruptan yüzlerce tanınmış aydına fali belli ama bulunmayan cinayetler işlenmesinin yanında,
Malatya Katliamı (1975)
1 Mayıs Katliamı (1977)
Maraş Katliamı (1978)

Çorum Katliamı (1980)
Gibi büyük katliamların gerçek faillleri hiç bir zaman bulunmamıştır. Katliamlarla ,lişkisi olduğu varsayılanlar da, 1980 darbesi esnasında ve sonrasında ellerini kollarını sallayarak Türkiye içinde ve dışında gezerlerken, ne hikmetse yakalanamamış, kazayla başka şüpheyle yakalandıkları zaman da (yanlışlıkla (!) serbest bırakılmışlardır.

Evet 1980 öncesi kan gövdeyi götürüyordu ve bir kör düğüşü hakimdi.
Türkiye'de sıkıyönetim vardı ve TSK ve Kenan Evren çok büyük yetkiye sahipdi ama bu yetkiyi kullanmayarak, katliamlara sessiz kalarak, engel olmayarak 1980 Amerikancı askeri darbeye zemin hazırlamıştır.
Sonuç olarak tekrar söylemek gerekirse;
1980 öncesi kardeş kavgasında, Amerika'nın ve onun uzantısı Gladyo'nun parmağı vardır, Kenan Evren de bu kire bulaşmıştır.
EVET,
1980 ÖNCESİNDE OLUK OLUK KARDEŞ KANI AKIYORDU VE DEMOKRASİ İLE ÇÖZÜLEMİYECEKKADAR KAOS ORTAMI OLUŞMUŞTU, ASKERİ DARBE GEREKLİYDİ AMA BU DARBE YİNE (olayları tırmandıran) AMERİKANCI BİR DARBE OLMAMALIYDI.
Sorunu yaratan Aerika olduğu için Amerikancı bir darbe çözüm olmayacaktı ve olmadı, önce 40 bin kişiyi yitirdiğimiz PKK belası,
Önümüzdeki yıllarda da, binlerce belki milyonlarca canı kaybedeceğimiz DİN DEVLETİ HEVESLİLERİ belası da hep Amerika'nın başımıza sardığı belalardandır.
Hiç şüpheniz olmasın ki, bu gün Atatürkçü Laik Cumhuriyet'in başına yeşil nesil ile dinci kuşağı saran Amerika (Yugoslavya benzeri) Türkiye'de ŞERİAT ve LAİKLİK taraftarları arasında bir çatışma çıkınca, önceleri 1980 darbesi öncesi olduğu gibi sansasyonel katliamlarla grupları birbirine kışkırtacaklar, yeterince kardeş kanı aktıktan sonra ,tekrar (Mısırdaki gibi) askeri darbe veya NATO gücüyle kurtarıcılığa soyunacaktır.Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
Bu bölgelerde gerek üniversitelerde gerekse bu üniversitelerin bulunduğu ve siyasal yapılanmanın bol olduğu il, ilçe ve mahallelerde çıkan çatışmaları daha öncede söylediğim gibi jandarma gayet net bir şekilde engelleyebilirdi.

Sen kalkıp olayların bu zamana kadar başlamasına suskun kal,
devlet odaklarının kışkırttığı ülkücülere sahip çık,
kanlı 1 mayısları yaşat ondan sonra "aaa kan dökülüyor" senide asıyorum senide asıyorum..

Sonra ortaya çık kahramanlığa soyun.
herkes seni alkışlasın kan durdu felan desin. Bu halkın şu zamana kadar anlamadığı bir tek şey varsa oda parmağa bakar parmağın işaret ettiği yere bakmayı hiçbir zaman aklına getirmez.
Teşekkürler @SerseriGezgin,
1980 Darbesinin kısaca özetini yapmışsın.
Yukarıda da yazdığım gibi ''sıkıyönetim vardı ve TSK her türlü yetkiye sahipti, kardeş kavgasını önlemek adına hiç bir şey yapmadı (adeta) darbe için olayların tırmanmasını bekledi.''
__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti.