Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.05.15, 10:56   #34
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1431
Ettiği Teşekkür: 29585
Aldığı Teşekkür: 32418
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: "Her Gün Ortalama 15 Genç Ölüyordu!" | Rahmi Turan

@Insanlikarayan

Abicim döndün dolaştın benim oyuma getirdin yine durumu. Ben inancım ideolojim gereği oy kullanmıyorum. Bunu kullanmıyorum diye susmam gerekmez ki. Sende dahil olmak üzere çoğunuzun anlamadığı tek şey var. Diktatorler sandıkla gitmez bunu kabullenemiyorsunuz. Tam tersi olduğunu düşünün adam çıkıp kafasına göre söyler "Bu seçimleri iptal ediyorum seçimlere paralel eli karıştı bir 5 sene daha seçim yapmayacağız" dese napacaksınız? ben size söyleyeyim napacağımızı...

7/24 Sözcü Cumhuriyet Birgün okuyup iktidara küfredeceğiz. Yapacağımız tek şey bu.. Gerisi fasa fiso.. Olmaz öyle şey demeyin oluyor işte.. İlkleri yaşıyoruz.. Adam kalkıp milletin aklıyla alay ediyor "her partiye eşit mesafedeymişmiş de ama gönlünde bir parti varmış"...

Hiçkimseyede sandıktan kaçtı diye anlatamazsınız, bu ülkede resmi gazeteye inanmayan mallar varken zor iş o..

Sandığa umut bağlamayın ha gitmesini çok istiyorsanız malum şahsın merak etmeyin onun zaten fazla zamanı kalmadı. Sandıkla gitmeyecek bundan eminim. Ama kendini bitirecek.. Hem de öyle bir bitiş olacak ki bu yeminle ona acıyacaksınız. Bunda kesinlikle demagojide yapmıyorum. Adolf Hitler'in arkasındada milyonlar vardı ve Hitler'i muhaliflermi durdurabildi? hayır.. Hitler nasıl kendini bitirdiyse bunun sonuda öyle olacak! Tarihten referans alma diyeceksiniz ama tarih bu böyle kendini defalarca tekerrür etme gibi bir huyu var napalım..

Zaten dert etmeniz gereken malum şahıs değil dert etmeniz gereken ona destek veren milyonlar?? onlar hep duruyor orda.. O gider daha beteri gelir böyle bir risk de var.. O gidecek diye sevinmeyin yani..

Darbe için söylediklerine gelince..

Evet politikacılar da suçlu ama TSK'nın yaptıklarına bakarsak onlarınki sinek vızıltısı kalıyor. Bugün meydanlarda yada meclislerde yapılan kavgalar neyse o günlerde de o kavgalar vardı. Yani bir nevi kuru gürültü ha 12 eylül öncesi kan kavgalarının fitilini ateşledi mi evet ateşledi.. Fitili ateşleyen politikacı oldu. Benzini döken ise TSK..

"Bakın biz olmasak ülke bu halde olur biz bu ülkenin laik bekçileriyiz(!) hedehödö".. Bu sözleri 1990 sonrası yönetimlerde çıkan en ufak tartışmalarda genelkurmaydan duyuyorduk.

Suçlu olan politikacıların cezasıda ölüm olmaması gerekirdi ki olmamış keşke o canlar içinde aynı hassasiyet gösterilseydi.. İntikamcı düşünmemek lazım tamam bu darbe çok canımızı götürdü. Çok can gitti diye politikacıların da aynı yola gitmesini istemek bunu arzulamak tamamen duygusallık..

Unutmayın bu ülkede idama giden bir politikacı (Adnan Menderes) bugün kahraman yapıldıysa bunun nedenini sorun kendinize..

Günümüz örneğinde Mursi var buyrun idama gidiyor diye sosyal medyada orda burda arkasından bir sürü güzelleme yapılıyor. Malum şahıs çıkıp "Mursi kardeşim idam yoluna gidiyorsa şehittir inşallah bizde o yolda canımızı verirsek şehit olacağız" diyor Adam burdan bile kendine kahramanlık çıkarıyor.

Bu ülkenin en yüksek mevkilerinde olanların hastalığı bu ister başbakan, ister cumhurbaşkanı, ister paşa olunsun. Hepside bu ülkenin sahibi olduklarını dillendirdiler. Bu ülkenin halkı Osmanlı'dan resmi olarak kurtuldu. Ama ruh olarak halen kurtarılamadı. Bireysel özgürlükler halen kazanılamadı. Hemen hemen herşeye bir milliyet bir din kılıfı bulundu ve bu kılıfları giyen giyene..

Ruh özgür olmadıkça istersen en demokrat ülke ol neye yarar. O demokrasi cahil halkın elinde bir zehir olur akar..

Dahada birşey söylemek istemiyorum.

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.