Tekil Mesaj gösterimi
Eski 20.05.15, 16:14   #6
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 295
Ettiği Teşekkür: 34734
Aldığı Teşekkür: 14818
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Seçime Doğru-2 (Yakın Siyasi Tarihimiz ve Bağımsızlık Masalı)

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Dilem Mesajı göster
Unutulmaması gerekenler eline sağlık
Beğeniniz için ben teşekkür ederim @Dilem,
Türk gençliğine unutturulmak veya gerçekliğinden saptırılarak anlatılan gerçekleri dilim döndüğünce anlatmaya çalışıyorum. Bir nebze başarılı olabiliyorsam ''Ne mutlu bana!''

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mislina Mesajı göster
Savaşın getirileri; açlık ve kıtlık ve ölüm...

Tarih kişisel yorum kabul etmez düşüncesini taşıyan biri olarak (Ki çoğu bilgilerimiz kulaktan duyma, bir iki kitap ve birkaç belgeselden ibaret daha çok) tek bildiğim o şartlar altında ağır bir yükü omuzlayanlar bize az çok iyi bir yaşantı sağlamışlar en azından özgür bir yaşantı. Biz çocuklarımıza ne bırakacağız sorun burada.
Sevgili @Mislina,
Hazıra alıştırılmış, okuma ve araştırma alışkanlığından uzak Türk Halkı, iktidarda bulunan liderlerinin her söylediğini (araştırmadan) gerçek sanıyorlar.
Oysa, tarafsız gözle biraz araştırsalar ve düşünseler, ülkemizin kalkınma hamlesinin I. Dünya Savaşı'na (1945) gelinceye kadar, müthiş bir atakla devam ettiğini,
I.Dünya Savaşı kıtlığı ve sonrası (1950) Menderes Hükümeti ile birlikte borç batağına batıp, bağımsızlığımızı yitirdiğimizi görecekler ve:
''Madem ki AKP ve Tayyip Erdoğan, sürekli Menderes'i över ve izinde olduğunu söyler, O zaman AKP'nin yolu da yanlış olmalı'' diye
düşünürler.
AKP ve Tayyip Erdoğan'ın seçim afişlerine koyduğu ve izinde olduğunu söylediği bir başka lider de Turgut Özal ve ANAP'tır.
Vatandaş biraz düşünebilse şunu farkedecek;
1950'den günümüze;
10 yıl kadar Menderes,
10 yıldan fazla Turgut Özal ve ANAP,
15 yıl kadar da, Tayyip Erdoğan ve AKP yönetti.
Yani 1950'den günümüze 65 yılın 35 yılını (ezici bir milletvekili çoğunluğuyla) Tayyip Erdoğan ve onun beğendiği liderler yönetti (Yönetmeyip batırdılar).
O zaman Tayyip Erdoğan'ın ''Atatürk'ü, İnönüyü ve solu'' karalaması ''İftira''.
çünkü 1950'den beri sol zaten (doğru dürüst) iktidara gelemedi.
İktidardakilerin suçunu iktidarda olmayan sola malettmenin komikliğini,
(belki) AKP'ye oy veren seçmen farkedecekti.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi goj Mesajı göster
Hay parmaklarin dert gormesin, nede guzel kisa bir tarih dersi (Anlayana)
Beğeniniz için ben teşekkür ederim @goj,
Bir kişi bile, gerçeklerin farkına varsa ve anlasa, ''Ne mutlu bana''

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mustafa Akten Mesajı göster
Paylaşım için teşekkürler.
Beğeniniz için ben teşekkür ederim Mustafa Bey. @Mustafa Akten.