Tekil Mesaj gösterimi
Eski 20.05.15, 23:23   #28
Kartal
Müdavim

Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1414
Ettiği Teşekkür: 17569
Aldığı Teşekkür: 24297
Rep Derecesi : Kartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Renault İşçileri Üretimi Durdurdu! Direnişe Başladı.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi CadII Mesajı göster
Bu yazdıklarınız vasıfsız insanlar için geçerlidir sevgili üye. Yıllarca kafa patlatıp, dirsek çürütüp, beyin gücüyle vasıf kazanan insanlar için değil. Onlar, uzmanı oldukları alanda çalışmalıdırlar. Her açıdan bu daha insani ve ergonomiktir.

Ayrıca ister çalışan olsun, ister iş bulamamış olsun her bir bireyin temel ihtiyaçları sağlanmalıdır. Sosyal devlet olmanın gereğidir bu. Ülkemde, maalesef çalışan kesim, ister memur olsun ister işçi gelişmiş ülkelerin standartının çok altında maaşlara çalışmaktadırlar. Emek sömürüsü hat safhada ülkemde ve maalesef, karnını doyuramayan bir kesim, "şükür" demeyi marifet saymakta.

Sonuç olarak Bursa' ya gidebilmeyi ve oradaki işçilere yanınızdayım demeyi çok ama çok isterdim.
Birileri oraya maalesef her olayda olduğu gibi polis güçlerini yollamışlar.
Eylemdeki işçilere, yapılanın yasadışı olduğunu, fabrikayı terketmelerini söylemiş.
İşçi temsilcileri ise yazılı bir beyanat isteyince verememişler, işverende verememiş, oysaki altına imza attığımız İLO sözleşmelerine göre işçilerin böyle bir eylem yapmaları yasal, kamuoyu yaratmak için yalan yanlış beyanat kimse vermesin.Kimsede bu toplum mühendisliğine inanmasın.
Türk-metal ise yaptığı beyanatlar ile maşşallah işçi sendikası değil, işveren sendikası gibi, bugün olayı tam kavrayabilmek için geriye dönük tüm beyanatlarını, gelişmeleri okudum, hatta sendikanın kendi sitesinede girdim, eski bir sendikacı olarak utandım.
Kartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.