Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.05.15, 13:42   #15
Livan
Tam Üye

Livan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2015
Yaş: 48
Konular: 1
Mesajlar: 399
Ettiği Teşekkür: 243
Aldığı Teşekkür: 1512
Rep Derecesi : Livan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyor
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Lüksemburg’un Eşcinsel Başbakanı Evlendi

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi CadII Mesajı göster
Sn Livan, 2,5 satırdan oluşan yazım için kafa patlatıp, uzun bir cevap yazmış olmanız beni mutlu etti doğrusu. Herkese uzun cevap yazmam, ama alenen sadece benimle ilgili olarak zaman harcadığınız için, yazmamak, nezaketsizlik olacak.
Anladım. Şimdi şöyle, mutlu olmanız için yazmadım her şeyden önce, mutsuz olmanız için yazmıştım ben. 'Alenen sadece benimle ilgili olarak zaman harcamışsınız' yazmışsınız. Alenen değil, üstü kapalı da yazabilirdim, haklısınız ama, aleni yazmayı siz başlattınız.

'Nezaket' kaygısı taşımanız olumlu tabii ki. Ancak, bir fıkradan yola çıkarak, birilerine 'cinsel eğilimlerini yansıtma çabası içerisinde olma' imasında bulunmanız, bırakın nezaketi, ayıp şeydir sayın Cadı.
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi CadII Mesajı göster
Biliyor musunuz? Kendinizi ifade ediş biçiminiz ve dilimizi etkili kullanıyor olmanız takdire şayan.
Beni böyle tatlı sözlerle de kandıramazsınız. ) )
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi CadII Mesajı göster
Neden bana karşı bu derece öfke dolu olduğunuzu anlamadım mesela.

Anlaşılmamak kötü bir şey tabi. Bazıları fıkra anlattığınızda gülerler. Bazıları anladığında gülerler. Bazıları da izah edildiğinde gülerler. Bazıları da fıkra anlattığınızda canınıza okurlar. Okudukları canınızın havliyle yazarsınız, döner, 'öfkelisiniz' demezler, öfke 'dolusunuz' derler. Pozitif kimseler oldukları için, öfkenin hep 'dolu' tarafını görürler.
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi CadII Mesajı göster
Her istediğimi yazdığımı, bu yüzden başkalarının fikirlerine de katlanmak zorunda olduğum gibi şeyler yazmışsınız.
Hımm... 'Her istediğini yazan' ifadesiyle ben kendimi kastederek sizi ima ettim aslında. Ama karanlıkta göz kırpmışım, farkettim. Muhatabın doğrudan kendisine söylediğim şeklinde algılanabilir, bunu düzeltmiş olayım. Kastımı iyi anlatamamışım bakın, Türkçe'yi etkili kullandığıma dair kanaatiniz böylece boşa çıktı, doğruluğunu kaybetti.
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi CadII Mesajı göster
Siz benim hangi yazılarımı okudunuz da böyle bir tespitte bulundunuz?
Eşitiz. Siz benim kaç yazımı okuyup 'eşcinsel eğilimlerimi yansıtmaya çalıştığım'ı ima ettiniz peki?
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi CadII Mesajı göster
Eğer yazdıklarımı okumuş olsaydınız, benim klavyemden çıkan ve forumda yer alan her bir kelimemin beynimin süzgecinden geçmiş olduğunu fark ederdiniz. Katlanamadığım ise süzgeci olmayan beyinler olmuştur daima. Reelde de, sanalda da.
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi CadII Mesajı göster
'Her bir kelimenizi beyin süzgecinden geçirdiğiniz' dile getirmeniz, benlik algınızın olumlu olduğunu ifade eder. Bu sizin için iyi bir şeydir. Ama, gerçekte öyle olduğunu iddia etmek kolay bir şey değildir. Ben de içimden, 'şu küçük tepeleri ben yarattım' diye diye düşünüyorum ama, inandırıcı olamayabilirim diye bu düşüncemi açığa vurmuyorum.
Diğer taraftan, 'süzgeçi olmayan beyinlere katlanırım' diyen birine rastlayan varsa el kaldırsın lütfen.
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi CadII Mesajı göster
Koyultarak yazdığınız cümleme gelince...Psikolojide "yansıtma "diye bir kavram vardır. Açın okuyun. O cümleyi yazma sebebim bazı yazılanların tam da bu kavramı yaşayanların davranış biçimine uygun izlenim bırakması.
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi CadII Mesajı göster
Sanıyorum tabi, zan benimki; psikolojideki yansıtma kuramına siz tıklamışsınız. Ama bana 'açıp okumam'ı öneriyosunuz. 'Yansıtma' insanlarda, hepimizde az veya çok karşılaşılan bir savunma mekanizmasıdır. Düşük not alan öğrenci hocayı suçlar. Hoca zor sormuştur. Gol atamayan futbolcu, kendisine verilen pasın iyi olmadığını söyler. 'Kader utansın' deyimi yansıtmanın ne kadar yaygın olduğunu gösterir. 'Evlenmeye, aşık olmaya değer bir insan karşıma çıkmadı.' 'Kaza yaptım ama suçlu ben değildim...' 'Paralel yapı bizi aldattı...' Hayat yansıtmalarla doludur.
Yansıtmaların bazıları patolojiktir. Bazıları biraz insani ve normaldır. Eşcinsel yansıtması patolojik bir durumdur. Benim fıkrada gördüğünüz bir yansıtma varsa sayın Cadı, açıkça söyleyin bir doktora görüneyim. Ne dersiniz? O fıkrayı yazarken, herhangi bir endişeye, kaygıya, korkuya dair duygulara sahip değildim. Ama yine de belli olmaz, çok keskin bir gözlemci olabilirsiniz.
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi CadII Mesajı göster
Haa, yalandan modern görünme çabası içinde falan değilim. Forum içinde yazdığım yüzbinlerce kelimeyle, ne ifade etmişsem oyum. Okuyun, ne olduğumu öğrenin de öyle yargılamaya çalışın. Zor olacak işiniz
'Yalandan' sözcüğü öfkemden kaynaklanmış olduğunu farkettim. Bu sözcüğü geri aldım. Diğer kısmını da geri almam için nedenler bulunabilir.
Yargılama işini önce siz başlattınız sayın Cadı. Yazdıklarınızı da öyle bedavaya okumam. Eşcinsel olmama ihtimalimin de olduğunu yüksek sesle söylerseniz ve bütün forum da bunu duyarsa, yazdıklarınızı okurum, söz.
Yazdım yazdınız veya yazdınız yazdım. Bu durum, başka bir başlıkta sayın Cadı'yı takdir etmeyeceğim anlamına asla gelmez. Bu başlıkta da takdire değersiniz aslında ama yazdıklarınıza olan kızgınlığım şu an için takdir etmeme engel durumdadır. ) )
__________________
Livan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla