Tekil Mesaj gösterimi
Eski 22.05.15, 01:35   #33
Bursalı68
Tam Üye

Bursalı68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 8
Ettiği Teşekkür: 626
Aldığı Teşekkür: 1116
Rep Derecesi : Bursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyor
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Renault İşçileri Üretimi Durdurdu! Direnişe Başladı.

Merhaba,

Bu eylemde önemli noktalardan biri bence şu anki sendikaların ki uzun zamandır SARI SENDİKA olmaları...!

Bu sarı sendikalarda siyasi bağlantısı olmayanlar da kolay kolay sendika başkanı ve yönetimi olarak kalamıyor...

Eylemde çeşitli soru işaretleri de yok değil...Örneğin COŞKUNÖZ firması ki o firmaların hepsiyle içli dışlıyım, proje, imalat, satınalma v.b. bölümleriyle...Coşkunöz firmasında yıllardır ücretler düşüktür, keza Ototrim'de aynı şekilde, TOFAŞ'ta yine aynı, MAKO'da yine aynı...Yani o firmalarda " GÖRÜNTÜ var, SES yoktur "....

Ben şunu sorguluyorum, niçin 2 yıl önce, 3 yıl önce, 4 veya 5 yıl önce de yine bu şekilde herhangibir firmada veya birlikte bu tarz bir eylem yapmadılar...? Durumları çok mu iyiydi...? Hayır değildi...Ama ne zaman ki PATATES 5 TL oldu, fırtına başladı...İyi de artık zaten duvara tosladık ki...!

Örneğin, hakem heyetinin verdiği kararın itiraz edilemez karar haline getirildiği gün Türkiye'de özellikle sendikaların önderliğinde tüm çalışanlar ortalığı ayağa kaldırmalıydı...! Ne oldu...? TISSSS....!

Örneğin Renault çok yakın bir gelecekte büyük ihtimal Türkiye'deki fabrikada sadece YEDEK PARÇA üretimi yapıp, otomobil üretimi yapmayacak gibi bir durum gözüküyor...Nedeni Romanya'ya yaptığı yatırım...

Bilemiyorum durum sıkıntılı...Ancak sendikacılığı da bildiğimiz söylenemez...

Sağlıcakla kalınız...
4 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.