Tekil Mesaj gösterimi
Eski 22.05.15, 15:30   #35
Bursalı68
Tam Üye

Bursalı68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 8
Ettiği Teşekkür: 626
Aldığı Teşekkür: 1114
Rep Derecesi : Bursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyor
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Renault İşçileri Üretimi Durdurdu! Direnişe Başladı.

Merhaba,

MAKO'da bu gün peyder pey işbaşı var...Örneğin KALIPHANESİ çalışmaya başladı...Ara ara girip az da olsa çalışmaya devam edenler de var...

Sevgili Aristo söylediklerinde yerden göğe haklı...Her söylediğinin altına ben de imzamı atarım...

Ancak benim bu noktada vurguladığım başka bir şey...

Bu eylemde işveren DİREKT birinci derecede sorumlu değil gibi gözüküyor.İşte bu yüzden de bu eylem çok da duruşu doğru ve yasal gelmiyor bana...Eğer ki şu an HAK ARAMA ve anlaşmadan önceki süreç olsaydı, o zaman hem duruş doğru, hem de yasal bir eylem ve grev olurdu...Ancak ne idüğü belirsiz bir durum var bu eylemde ve bunda da birinci sorumlular SENDİKA yönetimleriyken, ikinci sorumlular da çalışanlar, sonrasında işveren....!

Bir önceki anlaşmaya " çok çabuk HEEEE " demelerinden dolayı şimdi sıkıntı yaşıyorlar...Eğer ki " enflasyon çok yükseldi, bizler FARK İSTİYORUZ " gibi bir talep ile başlasaydı eylem, sanırım daha bir HAKLILIK olurdu...Enflasyon veya enflasyonun 1-2 puan üzerinde zammı, sendikasız olan işyerlerinde veya sendikasız çalışanlar da alıyor zaten...Sendika farkını ortaya koyamıyor maalesef...

Sendika farkını ortaya koymaya kalktığında karşılarına da HAKEM HEYETİ KARARI çıkıyor...İşte geçmişte çıkan kanuna HAYIR eylemi yapmamalarının zararını şimdi yaşıyorlar...

Umarım kimse zarar görmeden atlatılır bu sorun...

Sağlıcakla kalınız...
4 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.