Tekil Mesaj gösterimi
Eski 26.05.15, 00:58   #106
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 980
Ettiği Teşekkür: 45967
Aldığı Teşekkür: 39531
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Forum Gerçek 2015 Genel Seçim Anketi

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
Görünen köy kılavuz istemez.

Herşey tam tersi olsa bile bir "yozbaş" var bu ülkenin başında.

CHP'ye hükümet kurdururmu zannediyorsunuz? hiç sanmıyorum.

Gerçi ben ne diyorsam işler daha bu raddeye gelmeden önce zaten herşey belirlenmiş olacak. Siz seçtiğinizi sanacaksınız oysa sizin oylarınızda olmayacak bu ülkenin kaderi.

Bu ülkenin kaderi kimlerin elinde biliyormusunuz? siyasetçilerinde değil siyaset üstü akılın siyaset üstü burjuvanın elinde ve o elden hiçbir zaman çıkmadı.

Ha bende isterim böyle bir CHP'nin başa gelmesi zira özgürlüğe giden yolun köprüsünü sadece CHP yapabilir bunun farkındayım. Ama hayaller başka gerçekler başka..

Karşınızda herşeyi net anlayan bir halk bile yok. Ve böyle bir halkı akıllandıracak tek şey yıkımdır kaostur. Ve bu fitili ateşleyeceklerde belli zaten.

Herşey böyle bitecek, böylece düzlüğe çıkabileceğiz.

Ben olmayacak bir hayale kendimi inandıramam. Olabilecek bir hayalin peşinde olabilirim.

Bu kadar süre zarfında bizi suçlayacağınza soruyorum sizlere? "Yargısından Ordusuna dahil olmak üzere tüm kamu ve kuruluşları ele geçirilmiş, yozlaştırılmış, tasfiye edilmiş bir ülkenin, adaleti tecavüze uğramış bir ülkenin, toplumsal ve bireysel yapısı darmadağın olmuş bir ülkenin, düzenleyeceği seçime inanmak için tek bir neden gösterin?"

Bakın bunun cevabına göre ben sandığa gidecek değilim. Çünkü görüşümüz gereği biz güce hizmet etmek yada belirleme aşamasında katkımızın olmasını istemiyoruz. Anarşistlik böyle birşey. Neden bizi terörle yanyana getiriyorlar hiç düşündünüzmü?

Ama bu cevap çoğu sağ yada sol görüşlü olan insanın aradığı cevap olabilir. Bu anketteki 4 kişinin aradığı cevap olabilir. Çünkü onlarda sosyal adalet özlemini tamamen yitirmiş durumdalar ve çoğu nedenlerinde maalesef haklı.

-----
Kendini kandırmanın ideolojik (!) kılıfı bu... Ve aslında yazdıklarında ideoloji de yok SerseriGezgin!

Güya anarşistsin...

Bir anarşist, ideolojisini kitlelere çok daha kolay ulaştıracağı ortamlar varken, daha kötü ortamlara vesile olmaz! Tersine daha iyi ortamları, her zaman daha kötü ortamlara tercih eder.

Ve burda ''sosyal adalet özlemi'' ni dile getirirken, tercihin sosyal adaletin tamamen yok edildiği bir sisteme oy vermeyerek destek olmak mı yoksa, biraz daha sosyal adalet getirecek bir alternatife oy vermek mi?

Ben sosyalistim ve sosyalizmi asla CHP' ye satmam. Ama sosyalizm düşüncesi hangi şartlarda daha da yaygınlaşır, buna bakarım. AKP, sosyalizmi boğar. Hem de aynı anarşistler gibi, medyasıyla, hükümetiyle, polisiyle, biber gazıya, tomasıyla boğar...

AKP beni boğarken CHP iktidarında en azından nefes alabiliyorsam ideolojimden taviz vermeden ve uzlaşmadan kendim için daha uygun olan bir ortamın tercihini yaparım...

Sen ve senin gibiler gerçekten boğulmayı tercih ediyorsunuz... İşte tam da bu yüzden de ben sen ve senin gibi arkadaşların anarşizm konusunda tutarlı olduklarınıza da pek inanmıyorum artık...

Hem CHP gelirse ortam biraz daha iyi olur, AKP kalırsa perişan oluruz gibi bir tez savun ve ''ama bu düzende zaten CHP'yi iktidar yapmazlar'' argümanıyla oy vermeyerek perişan olacağın ortamı hazırla...

Tamamen gayrıciddiyettir bu!