Tekil Mesaj gösterimi
Eski 26.05.15, 12:56   #108
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1429
Ettiği Teşekkür: 29585
Aldığı Teşekkür: 32399
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Forum Gerçek 2015 Genel Seçim Anketi

@Aristo

"Bir anarşist, ideolojisini kitlelere çok daha kolay ulaştıracağı ortamlar varken, daha kötü ortamlara vesile olmaz! Tersine daha iyi ortamları, her zaman daha kötü ortamlara tercih eder."

Bizim ulaştırmamız gereken bir ideoloji yok ki ortada kitlelere ulaştırabilelim. Onlara yararlı yada zararlı olabilecek fikirlerimizde yok. İnsanın doğası ahlakı özgür niteliği zaten anarşizmi temsil ediyor. Devrim sosyalistlerinse isyan da anarşistlerindir.

Kaldı ki iyi bir ortamda yaşamış olsaydık bile benim yada başka birinin söyledikleri şeyler daha gülünç gelirdi. Hatta terörist olarak anılmamız bile içten olmazdı. Çünkü sağ yada sol düşüncenin insanları iyi bir ortamda büyük bir rehavete kapılmazlar mıydı? evet.

Ben şuna inanıyorum. Bugün gezi olmasaydı insanlar anarşizmi halen terör sınıfında zannediyorlardı. Devletin kendilerine zulüm yapacaklarına inanmıyorlardı. Bunu bire bir gördüler.. Polise olan saygı sevgi o günden sonra tamamen bitti. Artık kimse polisi halkın polisi olarak görmüyor. Benim gibi başıbozuklar hep bunları anlatmaya çalıştı her defasında gülündük dalga geçildik.

Ha şunu söyleyebilirsin bak rejim sorunu.. bu konuda cumhuriyet değerlerinin her ne kadar tam tamına katılmasakta temelinin korunmasına her zaman kefilim.

Zira cumhuriyetin temeli bir köprü gibidir bizim için. daha kötü günler içinde değildir bu köprü daha iyi yarınlar için.. Bundan 100 yıl sonra cumhuriyet belki olmayacak. Hatta hiçbir devlet olmayacak. O zamanın nesilleri sadece bireysel özgürlükleri için savaş verecek. Bu köprünün şimdi yıkılması demek o zamanların nesili için zehirli fikirler demektir. Ve bunu istemem şahsen.

Ama bu köprünün yıkılmasına sandık vesile olacaksa bir anarşist bunun olmaması içinde sandığa gidebilir. Ama şu an ki ortamda böyle bir senaryonun varlığı söz konusu bile edilemez çünkü bu senaryodan daha kötü bir senaryo şu an meydanda ve uygulanıyor. Dolayısıyla sandığa gitmenin bu yüzden anlamı olmadığını söylüyorum sizlere. Sandık dışındaki çözümlere odaklanmak gerekiyor.

Her bayramda seyranda eline bayrak alıp çıkıp meydanlarda slogan atan güruhtan ben Atatürk'ün bursa nutukunda belirttiği sözleri bire bir yerine getirmesini umud ediyorum. (Aptalca bir umut) Böyle bir kitlenin içinde seve sevede olurum.

@ReaL

Evet kendimle ilgili gelecek endişem yok.. evlide değilim evli olmayı yada çocuğum olmasını dahi istemiyorum. Zira olsaydı o zaman korkağın teki olurdum bir garantim olurdu yaşamak için.

Şu an kaybedeceğim birşey yok. Bu ülkede kaybedecek birşeyi olmayan insanlar en önde olurlar en cesur olurlar ve ben o gün geldiğinde en önde olacağım. Gezinin içinde olamadığım için en kötü pişmanlık içimde yanıp duruyor zaten. Kaybolan güzel yüzlü insanlardan birini kurtarabilirdim.. Buda benim günahım. Tanrı huzuruna çıktığımda sadece bu konuda ona hesap veremeyeceğim.

Biraya gelince.. eğer olur ki yasaklanırsa merak etme bunun nasıl yapıldığını öğrenip evde bira laboratuarı kurardım kendi biramı kendim yapardım) Demokraside çareler tükenmez

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.