Tekil Mesaj gösterimi
Eski 26.05.15, 22:02   #10
Dilaver
Moderator

Dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 413
Ettiği Teşekkür: 18752
Aldığı Teşekkür: 20027
Rep Derecesi : Dilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Uykucu
Standart Cevap: Geleneksel Türk Okçuluğu

Geleneksel Türk Okçuluğunun Günümüzdeki Temsilcileri

Bu muhteşem bir fotoğraf. Gözler görmek istesin yeter ki.. O an! Okun ilk bırakıldığı an.. Yaydan daha fırlamamış. Bu kareyi yakalamak ne kadar zor aslında.

Böyle bir başlık attım ama bugün ülkemizde, Geleneksel Türk Okçuluğu'' adına araştırmalar yapan, yeni nesillere- genç kuşaklara aktaran, uluslar arası alanda tanıtmaya çalışan ve Geleneksel Türk Okçuluğunu yaşatmaya çalışan o kadar çok isim var ki.. İnanın hepsini tek tek saymak-yazmak isterdim...

Bu konu için yaptığım araştırmalar sırasında beni en çok etkileyen isimler Sayın Adnan Mehel ve Sayın Murat Özveri oldu.

Adnan Bey'e ulaşabildim sosyal paylaşım sayfasından. Konumda kullanmak istediğim fotoğraflar hakkında yazıştık.. Bazen ondan günlerce yanıt beklediğim oldu sabırla.. Sayfasına göz attğımda ne kadar yoğun olduğunu anlıyordum.

Biz çalışırken, uyurken, yemek yerken, maç seyrederken bu ülkede birileri ''Geleneksel Türk Okçuluğu'' için uyumuyor, dinlenmiyor, çalışıyor, çalışıyor, çalışıyor...

Bunu gördüm ben..

Keza Sayın Murat Özveri'ye ulaşamadım ama yaptıklarını, emeklerini okuyunca- görünce, daha iyi anladım.

Bu ülkede böyle insanlar varoldukça geleneklerimiz, köklerimiz, bize ait olanlar en azından bir süre daha ayakta kalacak..

Konu için her yardım istediğimde Barış BALKANCI Bey mesela... Nasıl da samimiyetle yardımcı oldu.. Ne kadar beyfendi bir insan.. Çalışmalarını görüyorum, hayranlıkla izliyorum halâ..

Ahmet Öksüz Bey aynı şekilde. Sosyal paylaşım sayfalarındaki istediğim fotoğrafı kullanmam için izin verdiler..

Adnan Bey'in, Barış Bey'in, Ahmet Bey'in sosyal ağlarındaki fotoğrafları gördükçe, Geleneksel Türk Okçuluğuna ne kadar da çok emek veren varmış diye aklımdan geçiriyorum hep..

Bazen anlatmak ya da yazmak yetmiyor. Görmek gerekiyor..

Görelim efenim...

Tanrılar, erkeklerin ''balıkta'' geçirdiği zamanı ömründen saymaz. (Babil Atasözü)
Dilaver Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
Dilaver'in Mesajına Teşekkür Etti