Tekil Mesaj gösterimi
Eski 29.05.15, 09:21   #2
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,410
Ettiği Teşekkür: 34724
Aldığı Teşekkür: 14833
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Allah'ın Gazabına Uğrasınlar, Amin | Emin Çölaşan

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Redwine Mesajı göster
“Fatih (1453 yılında) İstanbul’u alıp Ayasofya önüne geldiği zaman derinden derine bir inilti işitti. Sesin geldiği tarafa bir adam gönderdi. Hali perişan bir keşiş (papaz) getirdiler.
Huzura çıkardılar, ‘Niçin hapsedildin’ diye sordular.
Keşiş fala da baktığını ve muhasara (kuşatma) hazırlıkları sırasında (Bizans İmparatoru) Konstantin’in kendisini çağırıp İstanbul’u Türklerin alıp almayacağını bildirmek için remil atmasını (gaipten haber vermesini, bir çeşit fal açmasını) söylediğini, remilde İstanbul’un Türklerin eline geçeceğini bildirmesi üzerine Konstantin’in kızarak onu zindana attırdığını hikaye etti ve ‘Şimdi karşınızda bulunuyorum, demek falım doğru imiş’ dedi.

Bunun üzerine Fatih de İstanbul’un kendi elinden çıkıp çıkmayacağına dair remil atmasını ve doğruyu söylerse mükáfat (ödül) alacağını bildirdi. Keşiş remil attı ve şöyle dedi:
‘İstanbul Türklerin elinden harp ve darp ile çıkmayacak. Ancak öyle bir zaman gelecek ki, elinizdeki emlak ve arazi azalacak. Bu suretle İstanbul Türk malı olmaktan çıkacak.’
Bu falın bildirdiği neticeden müteessir olan (üzülen) Fatih ellerini kaldırarak:
‘İstanbul’da edindiği yerleri ecnebilere (yabancılara) satanlar Allah’ın gazabına uğrasınlar’ diye beddua etti.”

Yukarıdaki alıntı Tayyip Erdoğan'ın belediye başkanlığını yaptığı İstanbul Belediyesi'nin 1995 yılında bastırdığı ve önsözünü Tayyip Erdoğan'ın yazdığı ''İstanbul Risaleleri'' kitabının 158. sayfasından alıntıymış.
Ne diyor Fatih:
‘İstanbul’da edindiği yerleri ecnebilere (yabancılara) satanlar Allah’ın gazabına uğrasınlar’...

(Sadece İstanbul'u değil) Türkiye'nin tüm fabrika,baraj, liman, banka, maden, arsa, arazi gibi değerlerini yabancılara kim sattı?
(Kimin sattığını AKP'nin seçim şarkısı Dombıra haykırıyor) RECEP TAYYİP ERDOĞAN!

O zaman Demek ki, mezarlarından kalkıp gelebilseler, Tayyip Erdoğan'ın yakasına, sadece Ulu Önder Atatürk değil, dilinden hiç düşürmediği Fatih Sultan Mehmet de yapışacak.

Ne yazık ki bu Türk Büyüklerini çoktan kaybettik, Türk seçmeni ise çoktan kayıp...

__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti.