Tekil Mesaj gösterimi
Eski 04.06.15, 23:14   #34
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 5999
Mesajlar: 25,851
Ettiği Teşekkür: 100747
Aldığı Teşekkür: 141640
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Siyasi Görüş Farklılığı İlişkiyi Etkiler mi?


Siyasi Görüş Farklılığı İlişkiyi Etkiler mi?Sosyal paylaşın platformu KızlarSoruyor.com sitesi, "Sevgilinin ya da eşinin farklı bir siyasi partiye oy vermesi ilişkinizi olumsuz etkiler mi?” sorusunun cevabını aradı.

Yapılan ankete katılan site üyelerinden 7002 katılımcının 4687’si “Oy tercihimizin farklı olması sorun olmaz” dedi.

7 Haziran 2015 genel seçimlerine sayılı günler kaldı. Dolayısıyla Türkiye’nin gündem maddelerinin başında da seçimler yer alıyor. Peki, bu süreç çiftleri nasıl etkiliyor? Aynı hayatı paylaşan eşler veya sevgililer farklı partilere oy verse ilişkileri etkilenir mi?

KizlarSoruyor.com, sitesinin anketine katılanların yüzde 67'si bu soruya "etkilemez" yanıtını verdi.

3366’sı kadın, 3636’sı erkek üyelerden oluşan toplam 7002 kişinin katıldığı ankette en çok oy alan cevap yüzde 67’lik oranla “Oy tercihimizin farklı olması sorun olmaz” seçeneği oldu. Bu cevabı veren 4687 kişinin 2292’sini kadın, 2395’ini erkek üyeler oluşturdu.

“Oy tercihimizin farklı olması ilişkimizi olumsuz etkiler” diyenlerin oranı ise yüzde 33’te kaldı. Bu cevabı veren 2315 üyenin 1074’ü kadın, 1241’i ise erkek oldu.

İşte üyelerin belirttikleri görüşlerden bazıları:

Nonethelessh

Görüş farkı olabilir, bir şey diyemem ama şu bir gerçek, eğer zihnen körse eşim/sevgilim vs. zaten yanımda olmasın... Eğer beni zihin körlüğüyle suçlayacaksa -ki ben de doğru olmayabilirim- o zaman ben durmayayım bu "aydınlığın" yanında... Bana gerçekçi, düzgün ve mantıklı bir açıklama yapmalı... Özetle evet olumsuz etkiler...

Affedilmeyen

Bence herkesin kendi fikri var. Oy tercihlerimiz farklı olabilir, hayat görüşümüz de öyle... Önemli olan aynı hayatın içindeki farklıklara rağmen o hayatı sürdürmek

__alice__

Evde siyaset konuşulmadığı sürece sorun olmaz.

SinirliBiber

Farklı ideolojik düşünceye sahip bir insanla ilişkim ancak "selam" ile sınırlıdır. Saygı duyarım görüş ve düşüncelere ancak hayatıma sokmam.

sizofrenkarinca

Zaten farklı partilere oy veriyoruz eşimle. Fark etmez haliyle.

Sapıkadın_

Sevgilimle baya tartışıyoruz ve kırıcı da oluyorum bazen. Bizim ilişkimizi olumsuz etkilemişti.

KemalSönmez

Sorun değil, istediği partiye oyunu verebilir. 1 oyla desteklediğim parti kaybedecek ya da kazanacak değil ya

yodostum

Kesinlikle olumsuz etkiler. İlişkiyi geçtim arkadaş olarak bile hayatıma sokmam. Sonuçta farklı pencerelerden bakıyoruz.

angelov

Aşık olduğum kızın siyasi görüşü farklı olduğu için ondan soğumam. İlişkimizi etkilemez, saygı duyarım görüşüne. Siyasi konular konuşmayız olur biter.
Kaynak
Odatv.com

Pekiii... Sizin ilişkinizi siyasi görüş farklılığı etkiler mi?

__________________


Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.