Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.06.15, 04:58   #78
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 982
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39534
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Forum Gerçek 2015 Genel Seçim Sonuçları Tahmin Yarışması

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Zeynep Sappho Mesajı göster
Evet o konuyu okudum ve sabit fikirliliğim için özür diliyorum. Ama itiraf et sende benin akp nin avukatı yaptın içten içe. Türban konusu yüzünden böyle düşündüğüne inanıyorum.
Ben düşüncelerimi açıkça paylaşabilecek özgüvene sahibim artık emin ol.
Zeynep; siyaset ve bu temelde memleket meselelerini tartışıyoruz. Bu yüzden kırılmanı gerektirecek bir neden yok. Kırılganlık söz konusu olacak ise ben de senin yazdıklarından dolayı kırılabilirim ama senin fikirlerin başkalarını kırmayacağı gibi başkalarının fikirleri de seni kırmamalı...
.....

İnsanlar gerçekten taktik ya da emanet oy kullanabiliyor ve bunu büyük ölçüde de yapıyorlar.

Mesela ben seçimleri hep boykot ederdim. Hayatımda ilk defa CB seçimlerinde oy kullandım ve oyumu Ekmeleddin' e verdim. Oyum taktik ya da emanet bir oydu. Sırf Tayyip seçilmesin diye... Yoksa ben dindar (!) insanlara asla oy vermem. Ama Ekmeleddin' e oy verdim. Bu tip insanlardan nefret ettiğim halde verdim...

Şimdi CHP' ye de oy verdim. Ama asla CHP' li olmam. AKP oy kaybetsin diye CHP' ye oy verdim. Bu taktik bir oydur. Ya da ''emanet oy'' diyelim...

Bazı insanlar da İlvan gibi HDP' li olmasa da sırf HDP barajı geçerse AKP' nin milletvekili sayısı düşer diye taktik olarak HDP' ye oy verdiler. Ben CHP' li olmadığım halde CHP' ye taktik oy veririm ama HDP' ye asla vermem.

Bazı CHP' liler de 2011 seçimlerinde yine aynı mantıkla, MHP baraja takılırsa, AKP çok daha fazla milletvekili çıkarır diye MHP' li olmadıkları halde oylarını MHP' ye verdi.

Ve gelelim koalisyon alternatiflerine...

HDP zaten seçimlerden önce ''ülkeyi hükümetsiz bırakmamak için AKP ile koalisyon yapabiliriz; veya AKP azınlık hükümetini dışarıdan destekleriz'' demişti. AKP ve HDP koalisyon yaparsa şaşırmam. Çünkü daha önce de dedim; gericilik ve bölücülük ruh ve beden ikizleridir. Her yobaz bölücülüğe açıktır, her bölücü de yobazlarla işbirliğine açıktır. İşte APO ve Tayyip diyalogları zaten bunu yıllardır -gösteriyor.

Ama MHP ve CHP, Tayyip' ten hesap soracaklarını, Yüce Divan' a yollayacaklarını söylüyorlardı... Bak seçimlerden sonra bunları hemen unutuverdiler. Bu ********liktir açıkçası... Seçmeni kandırmaktır. Ve şimdi bazı şartlarda AKP ile koalisyon yapabileceklerini dillendirmeye başladılar...
Baykal, Tayyip ile bu sabah görüştü. Göreceksin MHP' de Tayyip ile yaz gizli ya da açık görüşecektir...

CHP ve MHP şayet AKP ile koailyon yaparlarsa hem seçmeni kandırmış olurlar, hem de AKP ile kuracakları bir koalisyonda asla Tayyip' i Yüce Divan' a yollayamazlar...

Tüm muhalefet partileri açıkça seçimlerden sonra da Tayyip' i Yüce Divan' a yollayacaklarını beyan etmeliler...

AKP ile muhalif partilerin kuracağı bir koalisyon sadece AKP' nin vatana ihanetini ve hırsızlıklarını meşrulaştırır...