Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.06.15, 00:09   #84
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 295
Ettiği Teşekkür: 34734
Aldığı Teşekkür: 14818
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Forum Gerçek 2015 Genel Seçim Sonuçları Tahmin Yarışması

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi kocausta Mesajı göster
AKP veya başka birileri de iktidar olsa, özelleştirmeye devam edilse (yani memurların ve diğer kamu kuruluşlarının arpalıklarını satsalar) bu ülke en az bir 10 yıl daha rahatça devam eder.

Kötü bir yönetimde bunların parası çarçur edilebilir, iyi yönetimle kalkınmaya daha yararlı kullanılabilir; ama her halukarda ülkenin sırtından birtakım yükler de alınmış olur.

Not. Forumda yeniyim, mesajlara bakıldığında katılımcıların büyük çoğunluğu işçi-memur çocuğu gibi. (Zaten iş-sorumluluk sahibi adamın buralarda harcayacak zamanı pek olmaz, normaldir).
İlk sayfalardaki tahminlere de bakıldığında çoğunluğun CHP sempatizanı-taraftarı olduğu ortada.

Umarım aykırı görüşlere tahammül edilebilen bir forumdur.
Demek, 80 yılın tüm birikimlerinin (fabrika, baraj, liman, banka,maden,kurum ve kuruluşların) devletin sırtında yük olduğunu siz yuttunuz ?
Bu değerlerin,
(senin gibileri kandırabilmek için) önce işin ehli olmayanların yönetici olarak atanıp, sayıları belirsiz, maaşları hesaplanamayacak kadar yüksek ücretle yandaşlarla doldurulup, zarar etmeseler bile ''zarar ediyorlar!'' masalıyla ve satıldığı belli olmasında ''uyanmasın k..rizler'' diye adına ''özelleştirme'' denilerek yumuşatılan,
tüyü bitmemiş yetimin hakkı olan değerlerin yağmalanması (eşe,dosta, yabancılara) birilerine peşkeş çekilmesi, buradan elde edilen gelirin de (miras yedi gibi) har vurulup, harman savurulması, demek ki çok iyi bir şey?
Demek ,biraz daha satarsak, 5-10 yıl daha gideriz ha? Sevindim doğrusu..
10-20 Yıl sonra satacak bir şeyimiz kalmazsa, ne yaparız bilmiyorum ama alıştık satmaya, buluruz bir şeyler...
''Alışmış, kudurmuştan beterdir!'' demiş atalarımız.
Ha unutmadan, hadi fabrikalar, kuruluşlar zarar ediyordu ama, barajlar, limanlar, akarsular, araziler(hatta satılan her konut da arazidir, topraktır) topraklar niçin satılıyor anlayamadım...
Malum,(Zaten iş-sorumluluk sahibi adamın buralarda harcayacak zamanı pek olmaz, normaldir).
İŞ VE SORUMLULUK SAHİBİ OLAMADIĞIM İÇİN KAFAM BU İŞLERE PEK BASMIYOR.
Üstelik, o zarar ettirilen veya ettiği ileri sürülen kurumların, zarar ettiklerine de inanmıyorum.
Atatürk ve arkadaşları tarafından da kâr etsin diye değil, Türk insanının çalışarak, insanca bir ücretle ailesine insanca yaşam sağlayabilsin diye açıldığını, biliyorum. (Pardon ben bilemem sanıyorum) Siz daha iyi bilirsiniz... Malum iş-güç yok sorumsuzluk diz boyu.
Satalım gitsin...