Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.06.15, 01:10   #89
Insanlikarayan
. . . . Gurbet Ellerde . . . .

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 292
Ettiği Teşekkür: 131037
Aldığı Teşekkür: 42519
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Forum Gerçek 2015 Genel Seçim Sonuçları Tahmin Yarışması

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi kocausta Mesajı göster
Forumda mesaj yazmadan önce değişik konularda yüze yakın mesajı okudum, bunda amacım konular hakkında bilgi edinmek olduğu kadar forumun genel havasını ve üyelerini de tanıyabilmekti.

O cümle pek hoş gelmeyebilir, açayım:
Toplumdaki insanların ekonomik-sosyal yaşam içindeki pozisyonlarını kabaca ikiye ayırabiliriz; a) elini taşın altına sokup risk alarak birşeyler meydana getirmeye çalışanlar, b) bu insanların veya devletin yanında çalışıp hayatını en iyi şekilde devam ettirmeye çalışanlar.
İlk şıktaki insanlar genellikle iddialı, çalışkan, gözükara, fedakar tiplerdir; birşeyleri hedefleyip konforlarından bir süreliğine vazgeçebilirler; ve en önemlisi hep ileriyi düşünüp hesaplamaya çalışırlar.
B şıkkındakiler de genelde günlük konforunu arttırmaya yönelik uğraşırlar, akşam olduğunda herşeyi unutup kişisel mutluluğa odaklanırlar. İlerideki büyük hedefler için bügünün rahatından pek vazgeçmek istemezler...
Kısaca ve GENEL OLARAK toplumdaki insanların profilini bu şekilde özetleyebiliriz.
Genelde a şıkkındakiler haklarını pek düşünmezler, onlar için hep görevleri-sorumlulukları-mecburiyetleri sözkonusudur.
B şıkkındakilerin hep hakları vardır, genellikle haklarının yendiğini, emeklerinin sömürüldüğünü düşünürler, dünyaya az imkana-paraya sahip olarak gelmiş olmalarının bunlara neden olduğunu düşünürler.

Şimdi yukarıdaki açıklamam ışığında baktığınızda, başında bin türlü derdi olan, yapacağı işlerin planlamasıyla, en az kaynakla maximum faydayı sağlamanın hesabıyla kafa yoran bir kişinin bu forumlarda zaman harcaması biraz zordur.
Buna karşılık, akşam beşten sonra kafasını boşaltabilmiş bir işçi-memurun, ekmek elden-su gölden yaşayan bir öğrencinin buralarda takılıyor olması da gayet doğaldır.

Burada sadece bir tesbit sözkonusu, yoksa a şıkkındakilerin veya b şıkkındakilerin daha iyi veya kötü kişiler olması iddiası sözkonusu değil.

Buradaki çoğunluktan farklı bakıyor olmamın nedeni, "masanın her iki tarafında da" bulunmuş olmamdır.
Ben de vaktiyle öğrenciydim, birilerinin işçisiydim, birilerinin patronuydum.
Şimdi konulara daha geniş bir açıdan bakabiliyorum.

Haa, yazdıklarımı beğenmeyecek kişiler (özellikle b şıkkından) olacak ve bazıları da düşman gibi görüp nefret edebilecektir.
Sorun değil.

Saniram, cok Enteresan koversationlarimiz olacak.

Bir taraftanda Dünya Petrol Piyasasindan haberiniz olmasida, gözden kacmadi desem, yeri var.

Neyse, birde söyle Hosgeldin bölümüne yeni konu acabilirmisin?.

Bari bu sekilde, bir birimizi daha iyi taniyip, Forumdaslarimizda bir Hosgeldin cekebilme firsati bulsun.

He, bu ara Hosgeldin bölümünü ne kadar detayli yaparsaniz, O Kadarda Az Sorum olur.

Türkiyede yasamasa bile!.

Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.

Çetin Düşlü.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.