Konu: Bil(m)iyorum
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.06.15, 00:30   #5
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 986
Ettiği Teşekkür: 46010
Aldığı Teşekkür: 39580
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Bil(m)iyorum

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Tanıdık Mesajı göster
Okurken çok zorlansam da okudum... Bir yandan kelimelerin yazılışını, bir yandan o şekilde yazılışının manasını çözmeye çalışarak.. Zor oldu.. Peki ne anladım ben bundan?

Mutlak varın, kendi varlığından evreni ve insanı yaratışını... Kısmi Vahdeti Vücud anlayışı...

Kafam karıştı yahu...

Azıcık aklım var zaten..
Şiirde devamlı karşıtlıklar üzerinde durulmuş...>>> Hatta bence asıl içeriği çelişkiler üzerine kurulu gibi.>>> Bu arada zıtlıklar üzerine de kurulu gibi ha... Nası felsefe yapyom ama

Ben de senin gibi hissettim yani..

Ama solun teorik temellerinden ikisi zaten ''zıtların bir aradalığı'' ve ''her şeyde bir çelişki vardır'' ilkeleridir. Bu yüzden benim işim kolay: Bu şiire de bu iki ilke gözlüğüyle bakınca, pek anlamasam da işin içinden daha rahat sıyırabiliyorum. Hani anlamış gibi yaparak...

Zaten sanırım ozan bu şiiri okuyan karşıtlıklar içinde kalsın, çelişkilerle dolsun diye yazmış...

Felsefi idealizm diyeceğim ama o da değil...

Neyse...

Hatice' yi bırakıp neticeye gelince... Benim beynimde kalan son diri hücre de pek bir şey anlamadı...