Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.06.15, 04:39   #12
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 980
Ettiği Teşekkür: 45967
Aldığı Teşekkür: 39531
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Muhalif Partiler Cumhurbaşkanı ve AKP'den Hesap Sorar mı?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Asena Mesajı göster
Sizin beni anlamadığınız gibi bende sizi anlamıyorum.

Düşündünüz mü hiç, neden hiç kimse AKP, BDP koalisyonundan bahsetmiyor. Ne yandaş ne muhalif hiç kimse bundan bahsetmiyor neden?

Seçim öncesi hariç çok iyi anlaşmıyorlarmıydı?
AKP sayesinde meclisde olduklarını da biliyorlar üstelik. Kürtlerin diğer kazanımlarından bahsetmiyorum bile. Yeni anayasaya en çok ihtiyaç duyanlarda onlar.
Çünkü bu AKP'nin sonunu getirecek.
Bu durumda BDP'ye koalisyon kuran yanar; helede MHP'ye yüklenmenizi hiç anlamıyorum.
MHP oyları sadece HDP karşıtlığından almış bir parti
Üçü koalisyon kursunlar bir dahaki seçimde AKP yüzde atmışla gelir.
Koalisyon olacaksa AKP, BDP olması için onları buna zorlamak bence şu anki tek çare.
Ben böyle düşünüyorum
Düşüncelerin mantıksal olarak son derece doğru.

Ancak MHP konusunu gerçekten iyi analiz etmelisin.

2002' de içinde bulunduğu hükümeti yıkıp ülkeyi erken seçime götüren MHP' dir. Ve bunun AKP' nin seçimleri kazanacağını bile bile yapmıştır.

CHP, Abdullah Gül denen noter CB seçilmesin diye meclis oturumlarına katılmazken, oturumlara katılıp Gül' ü CB yaptıran da MHP' dir..

2002' de AKP' nin hükümet, ardında da nofer Gül' ün CB olmasını sağlayan ve memleketin bu hale gelmesinde en önemli faktör MHP' dir.

Doğruya çok yakın analiizler yapıyorsun ama MHP' nin bir ihanet partisi ve AKP' nin koltuk değneği olduğunu hala görmemezlikten geliyorsun...