Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.06.15, 17:41   #16
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1474
Mesajlar: 7,535
Ettiği Teşekkür: 29741
Aldığı Teşekkür: 33104
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Vay Komünist Vay !

@Tanıdık

Delil diyorsun.. E gösterdim işte Ebu Zerr ve Şeyh Bedrettin.. Hadi Bedrettin'in felsefesi daha açık hatta daha fazla denilebilir ama ünlü sahabilerden Ebu Zerr'in hayatı var. Ölürken bile bir hırkası bir kaç koyundan başka birşeyi olmayan adam.. "Geceyi aç geçirenin kılıcına davranmamasına şaşarım" diyen, peygamber tarafından "Melekler bile onun gibi gerçeği söyleyen birini yeryüzünde görmemiş işitmemiştir bu yüzden yalnız yaşayacak ve yalnız ölecektir" demiştir.

Muaviye sarayında yaşarken "Ey muaviye sen bu sarayı halkın parasıyla yaptıysan hırsızlık, kendi paranla yaptıysan israftır" demiştir. (Ahh kendisini bu yüzden seviyorum)

Ha sen günümüz komünistlerin dindar olamayacağını savunuyorsan orda bir bakıma haklı olabilirsin. Çünkü günümüz komünistleri İslamın bu yönünden habersizler hatta çoğuna Ebu Zerr'i sorsan bilmezler.. İslam kapitalistlere hizmet eden mal biriktirmeyi günah saymayan bir din olarak adlederler. Oysa gerçek İslamda Kur'anda bile açıkça yazmaktadır.

"“Ey inananlar! Hahamların ve rahiplerin çoğu, insanların mallarını haksızlıkla yer ve onları Allah yolundan alıkoyarlar. Altın ve gümüşü biriktirip Allah yolunda sarf etmeyenlere can yakıcı bir azabı müjdele. Bunlar cehennem ateşinde yakıldığı gün alınları, böğürleri ve sırtları o biriktirdikleri ile dağlanacak, 'bu kendiniz için biriktirdiğinizdir, biriktirdiğinizi tadın' denecektir"(Tevbe, 34-35).

"Komşusu açken tok yatan bizden değildir"

Emevi İslamı bugün yeryüzünde olmasaydı İslam topraklarında sosyalizm hüküm sürüyor olurdu. Evet.. gerçek islam yaşanmıyor buna emin olabilirsin.
__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.